Основною метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Психологічна служба забезпечує створення умов для саморозвитку та самовиховання студентів з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань навчального закладу.

Психологічна служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Положенням про психологічну службу в системі освіти України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року, № 509), іншими нормативно-правовими актами, Положенням про психологічну службу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Діяльність служби забезпечує практичний психолог Університету

Рябко Юрій Володимирович

Рябко Ю.В

ПСИХОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ СТУДЕНТАМ І ВИКЛАДАЧАМ УНІВЕРСИТЕТУ

НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО.

ГАРАНТУЄТЬСЯ КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ.

ЧЕКАЄМО НА ВАС І ЗАВЖДИ РАДІ ДОПОМОГТИ!

ОСНОВНІ ВИДИ І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Психологічне консультування -  взаємодія психолога з клієнтом в  процесі спілкування, під час якого визначається проблема, шляхи її вирішення, засвоюються нові моделі поведінки, людина отримує необхідну інформацію та психологічну підтримку. Всупереч поширеним уявленням, психолог прагне не надавати порад, а сприяє створенню умов, за яких клієнт відкриває нові можливості у розв'язанні своїх труднощів, бере на себе відповідальність і приймає самостійне рішення щодо вирішення власних життєвих колізій.

Типові запити при зверненні до психолога:

 • ускладнення в стосунках, конфлікти;
 • невпевненість, надмірна тривожність у спілкуванні, в навчальному процесі;
 • «не розуміння себе», «втрата орієнтирів», пошук «правильного» рішення;
 • переживання втрати близької людини, нерозділене кохання;
 • подолання стресів, саморегуляція;
 • самопізнання і розвиток здібностей.

Кожна консультація триває приблизно годину.

ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ:

Щовівторка, 13.30 – 17.00, інші дні – за попередньою домовленістю з психологом.

7 корпус університету (вул. Києво-Московська, 24), 4 поверх, аудиторія 408.

Психологічна діагностика передбачає використання психологом різних методик, тестів, опитувальників з метою виявлення індивідуальних особливостей, міжособистісних стосунків, професійної спрямованості тощо.  Проводиться у рамках інших форм роботи.

МОЖЛИВЕ ПРОВЕДЕННЯ ДІАГНОСТИКИ ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМИ ЗВЕРНЕННЯМИ І ЗВЕРНЕННЯМИ СТУДЕНТСЬКИХ ГРУП! 

Психологічні тренінги - групові заняття в ігровій формі, під час яких за рахунок групової взаємодії відбувається самопізнання, засвоєння інформації, нових вмінь і навичок.

ПРИЙМАЮТЬСЯ ЗАЯВКИ НА ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ ВІД ВИКЛАДАЧІВ,

КУРАТОРІВ І СТУДЕНТСЬКИХ ГРУП!

Орієнтовна тематика тенінгів.

 • Тренінг особистісного розвитку.
 • Тренінг лідерства.
 • Транзактний аналіз в педагогічній діяльності.
 • Самоорганізація і тайм-менеджмент.
 • Тренінг ефективного спілкування.
 • Тренінг вирішення конфліктів.
 • Антистресовий тренінг.
 • Неконтрольований стрес, тренінг подолання вивченої безпорадності.
 • Інформаційна безпека особистості.

Психологічний кінотренінг для студентів і викладачів. Під час засідань психологічного кіноклубу не тільки разом дивимось, але й обговорюємо фільми. Завдяки цьому краще розуміємо світ кінематографу, формуємо психологічний погляд на події і теми представлені в фільмах. Постійні учасники засідань розвивають критичне мислення, оволодівають навичками спілкування і ведення дискусії, набувають професійних умінь та навичок.

Психологічна корекція

Психологічна корекція – відновлення цілісності особистості, гармонізація внутрішнього світу, усунення негативних проявів, підвищення адаптивних можливостей особистості, розвиток здібностей тощо. Проводиться за особистими зверненнями. 

Просвітницька робота - роз’яснення актуальних психологічних питань, підвищення психологічної культури студентів та викладачів Університету за рахунок кваліфікованої пропаганди наукових психологічних знань. Це відбувається під час:

 • зустрічей зі студентськими групами (наприклад, в рамках кураторських годин) та колективами викладачів;
 • інформаційних бесід, лекцій, семінарів та круглих столів психологічного спрямування для студентів, кураторів, викладачів університету;
 • засідань психологічного кіноклубу.

У 7 корпусі університету  (вул. Києво-Московська, 24), на 4 поверсі знаходиться інформаційний стенд на якому розміщено  цікаву інформацію на актуальні психологічні теми. 

Науково-дослідна робота - передбачає проведення психологічних досліджень за участю студентів Університету. До цієї діяльності залучаються студенти, які навчаються за спеціальністю «Психологія», члени науково-пошукової групи «Консультант». Результатом такої роботи є написання наукових робіт, публікація результатів дослідження у формі тез чи наукових статей; виступи із доповідями на студентських конференціях; участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. 

Психопрофілактична робота - заходи, спрямовані на збереження психологічного здоров’я; попередження відхилень у міжособистісних стосунках, попередження наркоманії, алкоголізму, перевантажень у навчальному процесі, запобігання конфліктним ситуаціям (у тому числі засобами медіації). 

Медіація – посередництво у конфліктних і потенційно конфліктних ситуаціях, врегулювання спору за участі нейтрального посередника (медіатора), який підтримує сторони у досягненні ними взаємовигідного рішення.

МАСОВІ ЗАХОДИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

на 2020-2021 навчальний рік:

Зустрічі зі студентськими групами 1-го курсу (час за домовленістю з кураторами). Тематика: обговорення стратегій адаптації до навчання в університеті, феномен вивченої безпорадності і його профілактика у навчальному процесі, формування психологічного запиту до психолога Університету:

 • факультет початкової освіти – вересень 2020;
 • факультет дошкільної освіти – вересень 2020;
 • факультет технологічної і професійної освіти – жовтень 2020;
 • факультет природничої і фізико-математичної освіти – жовтень 2020;
 • факультет філології та історії – листопад 2020.

Зустріч з мешканцями гуртожитку. Тема – адаптація до умов гуртожитку, проблеми міжособистісних взаємин, індивідуальні консультації за запитами – жовтень 2020, січень 2021.  

Засідання психологічного кіноклубу. Перша зустріч - 26. 11. 2020. Дивимось і обговорюємо художній фільм «Книга Генрі» (The Book of Henry, 2017, реж. К. Тревороу). Наступні засідання –  останній і передостанній четвер кожного місяця. 

Презентація навчального посібника «Основи транзактного аналізу», лекція «Психологія наукова, ненаукова та антинаукова» - листопад 2020.  

Лекція (онлайн, ZOOM) «Біологія кохання» - лютий 2021.   

Майстер-клас до Всеукраїнського дня психолога «Психологічна самопоміч засобами музикотерапії» - квітень 2021. 

Семінар «Критичне мислення і психологічна безпека особистості» - квітень 2021. 

Семінари – тренінги «Психологія сім’ї і партнерських стосунків» (10 зустрічей). Перша зустріч – 03. 02. 2021, далі – перша і друга середа кожного місяця. 

Круглий стіл до Міжнародного дня сім’ї «Сім’я в сучасній Україні: виклики, суперечності, ресурс» – травень 2021. 

Семінар «Психологічна безпека в роботі педагога: профілактика професійного стресу і професійних деформації» - за запитами студ. активу, кураторів, зав. кафедр.

Місце і час проведення заходів повідомляється додатково. Слідкуйте за оголошеннями на своїх факультетах!

 

До уваги студентів!

Оголошується набір до групи психологічного тренінгу.

Учасники групи отримають можливість поліпшити навички спілкування, розвинути лідерські якості, навчитись вирішувати конфліктні ситуації та краще управляти власними емоціями. А також довідатись про деякі ефективні моделі комунікації, що стануть у нагоді в подальшій професійній діяльності.

Заняття тренінгової групи розпочнуться наприкінці листопада 2020 року. Періодичність проведення занять – двічі на тиждень.

Попередня реєстрація учасників тренінгової групи до 20.11.2020. Заявку у довільній формі (обов’язково вказати своє прізвища, ім’я та групу) надсилати на електрону пошту Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її..

Гарячі телефонні лінії

1547 - Номер телефону Урялової гарячої лінії з попередження домашнього насильства;

0800 500 225 або 116111(для дзвінків з мобільного) -  Телефонні номери Національної дитячої «гарячої лінії».

Кол-центр Міністерства соціальної політики України з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за скороченими номерами:

1578 - з питань протидії торгівлі людьми;

1538 - з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Joomla Plugins
Автор : joomla блоги