Основною метою діяльності психологічної служби є сприяння створенню умов для соціального та інтелектуального розвитку здобувачів освіти, охорони психічного здоров’я, надання психологічної та соціально-педагогічної підтримки всім учасникам освітнього процесу відповідно до цілей та завдань системи освіти.

Психологічна служба забезпечує створення умов для саморозвитку та самовиховання студентів з урахуванням вікових, інтелектуальних, фізичних, статевих та інших індивідуальних особливостей, сприяє виконанню освітніх і виховних завдань навчального закладу.

Психологічна служба у своїй діяльності керується Конституцією України, законами України «Про освіту», «Про вищу освіту», іншими законами України, постановами Верховної Ради України, актами Президента України, Кабінету Міністрів України, Міністерства освіти і науки України, Положенням про психологічну службу в системі освіти України (Наказ Міністерства освіти і науки України від 22 травня 2018 року, № 509), іншими нормативно-правовими актами, Положенням про психологічну службу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Діяльність служби забезпечує практичний психолог Університету

Рябко Юрій Володимирович

Рябко Ю.В

ПСИХОЛОГІЧНІ ПОСЛУГИ СТУДЕНТАМ І ВИКЛАДАЧАМ УНІВЕРСИТЕТУ

НАДАЮТЬСЯ БЕЗКОШТОВНО.

ГАРАНТУЄТЬСЯ КОНФІДЕНЦІЙНІСТЬ.

ЧЕКАЄМО НА ВАС І ЗАВЖДИ РАДІ ДОПОМОГТИ!

ОСНОВНІ ВИДИ І НАПРЯМКИ ДІЯЛЬНОСТІ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ

Психологічне консультування -  взаємодія психолога з клієнтом в  процесі спілкування, під час якого визначається проблема, шляхи її вирішення, засвоюються нові моделі поведінки, людина отримує необхідну інформацію та психологічну підтримку. Всупереч поширеним уявленням, психолог прагне не надавати порад, а сприяє створенню умов, за яких клієнт відкриває нові можливості у розв'язанні своїх труднощів, бере на себе відповідальність і приймає самостійне рішення щодо вирішення власних життєвих колізій.

Типові запити при зверненні до психолога:

 • ускладнення в стосунках, конфлікти;
 • невпевненість, надмірна тривожність у спілкуванні, в навчальному процесі;
 • «не розуміння себе», «втрата орієнтирів», пошук «правильного» рішення;
 • переживання втрати близької людини, нерозділене кохання;
 • подолання стресів, саморегуляція;
 • самопізнання і розвиток здібностей.

Кожна консультація триває приблизно годину.

ГРАФІК КОНСУЛЬТАЦІЙ:

Щовівторка, 13.30 – 17.00, інші дні – за попередньою домовленістю з психологом.

7 корпус університету (вул. Києво-Московська, 24), 4 поверх, аудиторія 408.

Психологічна діагностика передбачає використання психологом різних методик, тестів, опитувальників з метою виявлення індивідуальних особливостей, міжособистісних стосунків, професійної спрямованості тощо.  Проводиться у рамках інших форм роботи.

МОЖЛИВЕ ПРОВЕДЕННЯ ДІАГНОСТИКИ ЗА ІНДИВІДУАЛЬНИМИ ЗВЕРНЕННЯМИ І ЗВЕРНЕННЯМИ СТУДЕНТСЬКИХ ГРУП! 

Психологічні тренінги - групові заняття в ігровій формі, під час яких за рахунок групової взаємодії відбувається самопізнання, засвоєння інформації, нових вмінь і навичок.

ПРИЙМАЮТЬСЯ ЗАЯВКИ НА ПРОВЕДЕННЯ ТРЕНІНГІВ ВІД ВИКЛАДАЧІВ,

КУРАТОРІВ І СТУДЕНТСЬКИХ ГРУП!

Орієнтовна тематика тенінгів.

 • Тренінг особистісного розвитку.
 • Тренінг лідерства.
 • Транзактний аналіз в педагогічній діяльності.
 • Самоорганізація і тайм-менеджмент.
 • Тренінг ефективного спілкування.
 • Тренінг вирішення конфліктів.
 • Антистресовий тренінг.
 • Неконтрольований стрес, тренінг подолання вивченої безпорадності.
 • Інформаційна безпека особистості.

Психологічний кінотренінг для студентів і викладачів. Під час засідань психологічного кіноклубу не тільки разом дивимось, але й обговорюємо фільми. Завдяки цьому краще розуміємо світ кінематографу, формуємо психологічний погляд на події і теми представлені в фільмах. Постійні учасники засідань розвивають критичне мислення, оволодівають навичками спілкування і ведення дискусії, набувають професійних умінь та навичок.

Психологічна корекція

Психологічна корекція – відновлення цілісності особистості, гармонізація внутрішнього світу, усунення негативних проявів, підвищення адаптивних можливостей особистості, розвиток здібностей тощо. Проводиться за особистими зверненнями. 

Просвітницька робота - роз’яснення актуальних психологічних питань, підвищення психологічної культури студентів та викладачів Університету за рахунок кваліфікованої пропаганди наукових психологічних знань. Це відбувається під час:

 • зустрічей зі студентськими групами (наприклад, в рамках кураторських годин) та колективами викладачів;
 • інформаційних бесід, лекцій, семінарів та круглих столів психологічного спрямування для студентів, кураторів, викладачів університету;
 • засідань психологічного кіноклубу.

У 7 корпусі університету  (вул. Києво-Московська, 24), на 4 поверсі знаходиться інформаційний стенд на якому розміщено  цікаву інформацію на актуальні психологічні теми. 

Науково-дослідна робота - передбачає проведення психологічних досліджень за участю студентів Університету. До цієї діяльності залучаються студенти, які навчаються за спеціальністю «Психологія», члени науково-пошукової групи «Консультант». Результатом такої роботи є написання наукових робіт, публікація результатів дослідження у формі тез чи наукових статей; виступи із доповідями на студентських конференціях; участь у Всеукраїнських конкурсах студентських наукових робіт. 

Психопрофілактична робота - заходи, спрямовані на збереження психологічного здоров’я; попередження відхилень у міжособистісних стосунках, попередження наркоманії, алкоголізму, перевантажень у навчальному процесі, запобігання конфліктним ситуаціям (у тому числі засобами медіації). 

Медіація – посередництво у конфліктних і потенційно конфліктних ситуаціях, врегулювання спору за участі нейтрального посередника (медіатора), який підтримує сторони у досягненні ними взаємовигідного рішення.

МАСОВІ ЗАХОДИ ПСИХОЛОГІЧНОЇ СЛУЖБИ:

Зустрічі зі студентськими групами 1-го курсу (час за домовленістю з кураторами). Тематика: обговорення стратегій адаптації до навчання в університеті, феномен вивченої безпорадності і його профілактика у навчальному процесі, формування психологічного запиту до психолога Університету.

 • Факультет педагогіки і психології, факультет природничої і фізико-математичної освіти – вересень 2019
 • Факультет технологічної і професійної освіти, факультет дошкільної освіти – жовтень 2019
 • Факультет філології та історії, факультет початкової освіти – листопад 2019 

Зустріч з мешканцями гуртожитку №1 і №2. Тема – адаптація до умов гуртожитку, проблеми міжособистісних взаємин, індивідуальні консультації за запитами – жовтень 2019, січень 2020. 

Семінар «Критичне мислення і психологічна безпека особистості». До Всеукраїнського дня психолога. Квітень 2020 

Засідання психологічного кіноклубу. Перша зустріч - 19. 12. 2019. Дивимось і обговорюємо

художній фільм «Володар мух» (Lord of the Flies, 1963, реж. Пітер Брук). Наступні засідання –  останній і передостанній четвер кожного місяця (слідкуйте за оголошеннями!). 

Майстер-клас «Психологічна самопоміч засобами музикотерапії» до VІ Всеукраїнської науково-практичній інтернет-конференції «Актуальні проблеми практичної психології», 21.01.2020. 

Семінари – тренінги «Психологія сім’ї і партнерських стосунків» (10 зустрічей). Перша зустріч – 05. 02. 2020, далі – перша і друга середа кожного місяця.

Круглий стіл До Міжнародного дня сім’ї «Сім’я в сучасній Україні: виклики, суперечності, ресурс»травень 2020.

Гарячі телефонні лінії

1547 - Номер телефону Урялової гарячої лінії з попередження домашнього насильства;

0800 500 225 або 116111(для дзвінків з мобільного) -  Телефонні номери Національної дитячої «гарячої лінії».

Кол-центр Міністерства соціальної політики України з питань протидії торгівлі людьми, запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей за скороченими номерами:

1578 - з питань протидії торгівлі людьми;

1538 - з питань запобігання та протидії домашньому насильству, насильству за ознакою статі та насильству стосовно дітей.

Joomla Plugins
Автор : joomla блоги