Структура

Виховна робота в університеті має системний, безперервний і комплексний характер. ЇЇ цілісність забезпечується взаємодією професорсько-викладацького складу з органами студентського самоврядування, профспілкою університету, громадськими організаціями, історико-педагогічним музеєм, радою ветеранів, центром правових знань, школою волонтерів, спортивним клубом, клубом «За здоровий спосіб життя» і туристичним клубом «ЯСМАНЬ», клубом «Дебатний університет молодіжної активності» (ДУМА).

 Працівники:

vishnik1 235x303

Вишник Ольга Олександрівна - керівник відділу, кандидат педагогічних наук

E-mail: Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її.
Адреса: вул.Києво-Московська,24

 

Напрями роботи

Робота відділу виховної роботи та молодіжної політики спрямована на:

-  розвиток патріотизму і високої комунікативної компетентності здобувача вищої освіти, формування його активної життєвої та громадянської позиції;

- виховання особистості, що поважає культурні цінності, історико-культурні надбання і традиції Українського та інших народів;

- формування поваги до прав і свобод людини, нетерпимості до приниження її честі та гідності, фізичного або психологічного насильства, а також до дискримінації за будь-якими ознаками;

- партнерство з органами влади і місцевого самоврядування у сферах культури і молодіжної політики.

Основні напрями виховання в університеті:
- духовно-моральне;

-національно-патріотичне;

- правове;

- трудове;

- фізичне виховання (спорт) та усталення здорового способу життя;

- екологічне;

- художньо-естетичне;

- волонтерська діяльність.

Важливими складовими виховної роботи університету також є культурно-розважальні, організаційні й іміджеві заходи, науково-дослідна робота щодо вивчення історії університету та пов’язаних із ним постатей, вивчення історико-культурної спадщини регіону та України.

Виховна робота в університеті проводиться відповідно до Законів України «Про освіту», «Про вищу освіту», комплексного плану виховної роботи університету на поточний рік, планів виховної роботи структурних підрозділів (факультетів / навчально-наукових інститутів), базових планів роботи кураторів, методичних рекомендацій до проведення виховних заходів,  інструктивних листів, розпоряджень ректора університету, голів обласних та об’єднаних територіальних громад, інших нормативно-правових актів. 

Щорічно за кожним напрямом виховної роботи плануються і проводяться відповідні заходи:

- відзначення Дня Соборності України, Дня Конституції України, Дня Державного Прапора, Дня Незалежності України, Дня Соборності України, Дня Героїв Небесної Сотні;

- проведення урочистостей з нагоди Дня Перемоги над нацизмом, Дня пам’яті та примирення, Дня партизанської слави, Дня вшанування учасників бойових дій території інших держав, ушанування пам’яті загиблих та зустрічі з ветеранами Другої світової війни, партизанського руху;

- ушанування пам’яті здобувачів освіти університету, які віддали життя за незалежність України; 

- ушанування пам’яті жертв голодоморів та політичних репресій в Україні;

- засідання центру правових знань;

- участь у проведенні щорічних благодійних акцій «Милосердя», «Тепло сердець»;

- проведення щорічного Олімпійського уроку, Олімпійського тижня;

- проведення акцій «Молодь за здоров’я!», «Скажемо палінню «Ні!»;

- озеленення і благоустрій території університету й міста;

- проведення щорічних конкурсів «Нумо, першокурсник!», «Студент року», «Гуморина», «Міс університету», «Містер університету», «Студентська весна» та ін.;

- відзначення Дня української писемності та мови, Міжнародного дня рідної мови, Міжнародного дня слов’янських мов, Дня українського козацтва, Шевченківських днів, Дня захисту дітей;

- проведення духовно-просвітницьких, історико-культурних, літературознавчих вечорів, цікавих зустрічей з видатними людьми;

- проведення зустрічей із представниками ювенальної превенції;

- організація Днів Європи в університеті, європейських тижнів місцевої демократії;

- тематичні екскурсії історичними та визначними місцями України;

- виховна робота в студентських гуртожитках.

 

Ми у соціальних мережах: https://www.facebook.com/groups/437359574627430

 

В університеті діють мистецькі студії та гуртки:

Вокальна (сучасна) студія. Малі форми ансамблю (дуети, тріо) та соло.

 

Танцювальний колектив «Ultra Dance». Об’єднання талановитої молоді університету та створення умов для реалізації хореографії в різних жанрах.

 

Гендерний аудит

     Глухівський національний педагогічний університет імені Олександра Довженка долучився до всеукраїнського проекту «Гендерний мейнстримінг у вищих навчальних закладах України», виконання якого забезпечене грантом Фінського фонду місцевого співробітництва на 2015 рік у якості партнера ініціатора проекту – Сумського державного університету. Тривалість проекту: з вересня по листопад 2015 року.

логотип

   Головна ціль проекту – сприяти досягненню гендерної рівності та реалізації гендерночутливих підходів в українських вузах через проведення процедури гендерного аудиту. Очікується, що поширення практики проведення гендерного аудиту приверне увагу до питання гендерної рівності в університетах та буде мотивувати адміністрацію до реалізації політики рівних прав та можливостей жінок та чоловіків, яка дозволяє повноцінно самореалізуватись кожній особистості у ВНЗ, незалежно від статі.
Актуальність проекту визначена тим, що, незважаючи на державні програми щодо забезпечення гендерної рівності, в Україні спостерігається дефіцит ініціатив, які реально тому сприяють. Має місце нестача практичних інструментів, які б допомагали виявити слабкі сторони у досягненні рівності жінок і чоловіків безпосередньо в навчальному чи робочому колективі, та, відповідно, ускладнюється перспектива виправлення ситуації на краще. А потребі окреслення власної гендерної політики кожним окремим ВНЗ поки що не надається належної уваги. Водночас, демократичне середовище університетів апріорі передбачає більшу відкритість до впровадженню будь-яких прогресивних підходів, у тому числі – у сфері рівності жінок і чоловіків. Більше того, сьогоднішні студенти, які вчаться у гендерночутливому закладі, завтра зможуть імплементувати підходи гендерної рівності на своїх робочих місцях, що формуватиме низовий реальний рівень відкритого суспільства.

Безпосередня мета проекту: провести в 15 українських ВНЗ з 6 різних регіонів України процедури гендерного аудиту.

Завдання проекту:

- Підвищити компетенцію у питаннях гендерного аудиту гендерних експерток/-ів від університетів-учасників.
- Створити робочу групу з числа осіб, які здійснять процедуру гендерного аудиту у власному ВН.
- Провести процедуру гендерного аудиту.
- Представити результати університетами-учасниками на Всеукраїнській конференції.

Очікувані результати проекту:

- Вперше в університетах України буде проведено гендерний аудит.
- Адміністрація університетів-учасників буде мати можливість оцінити необхідність і корисність ґендерночутливої політики в університетах.
- Підвищення гендерної чутливості закладу внаслідок проведення процедури гендерного аудиту сприятиме загальній справедливості в університетах.
- Забезпечення гендерної рівності в університетах дозволить студентам і співробітникам повною мірою реалізувати свій потенціал.
- Досвід ґендерного аудиту в університетах буде представлений на Всеукраїнській конференції за участю Міністерства освіти і науки України та засобів масової інформації.
- Університети-учасники проекту отримають кваліфіковані кадри, здатні провести процедуру гендерного аудиту не лише в даному проекті, але і в подальшій роботі.

Університети-учасники проекту, які були відібрані організаторами на конкурсних засадах (загальний список, в дужках – офіційні координатори):

1) Запорізький національний університет (Голованова Тетяна);
2) Луцький педагогічний коледж (Єрко Галина);
3) Луцький національний технічний університет (Сушик Ірина);
4) Харківський національний університет радіоелектроніки (Коробкіна Тетяна);
5) Харківський національний педагогічний університет ім. Г. Сковороди (Малахова Олена);
6) Національний технічний університет "Харківський політехнічний інститут" (Чернецька Тетяна);
7) Тернопільський державний педагогічний університет ім. В. Гнатюка (Кікінежді Оксана);
8) Київський національний університет ім. Т. Шевченка (Харченко Олена);
9) Національний університет «Острозька академія» (Марія Петрушкевич, Штурхецький Сергій);
10) Хмельницька гуманітарно-педагогічна академія (Тафінцева Світлана);
11) Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка (Любивий Володимир);
12) Національний гірничий університет (Мягких Ганна);
13) Національний університет «Львівська політехніка» (Онучко Тетяна);
14) Вінницький національний технічний університет (Головашенко Ірина);
15) Сумський державний університет (Світайло Ніна || УГОДА ПРО НАУКОВО-ОСВІТНЄ СПІВРОБІТНИЦТВО).

Служба зв’язків з громадськістю

Нормативні документи

Положення про відділ виховної роботи на молодіжної політики Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

Концепція виховної роботи Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка

Комплексний план виховної роботи університету

Концепція національно-патріотичного виховання у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка (2019 - 2024)

Стратегія розвитку студентської молоді Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка (2021-2030)

ПЛАНИ ЗАХОДІВ

План заходів щодо протидії хабарництву, зловживанням корупції на 2022 рік

План заходів із запобігання девіантної поведінки, антисоціальних явищ, профілактики правопорушень серед здобувачів вищої освіти; запобігання негативного впливу інформації, що містить елементи жорстокості, насильства, порнографії, пропаганди тютюнопаління, наркоманії, пияцтва, асоціальної поведінки, гендерної нерівності

План заходів із правового виховання з учасниками освітнього процесу на 2022 навчальний рік

План заходів із профілактики поширення ксенофобських та расистських проявів серед студентської молоді

Конкурси

Фестиваль студентського аматорського кіно "Довжен.com"

Положення про проведення «Гуморини» в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка

Положення про конкурс поезій та відеопоезій у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка


03.03.2021vv

 

Для участі у конкурсі необхідно записати відеопоезію, поклавши в основу роботи власний вірш чи твір письменника про Чорнобильську катастрофу, та надіслати її до 10.04.2021 на електронну адресу Ця електронна адреса захищена від спам-ботів. Вам потрібно увімкнути JavaScript, щоб побачити її., указавши автора твору та відомості про себе (П.І.Б. автора (-ів) відеороботи, місце навчання, клас/групу).
Під час оцінювання відео будуть враховуватися:
- загальна ідея відеороботи, авторський підхід;
- якість декламування;
- якість технічного оформлення;
- відповідність тематиці.
Кращі роботи будуть відзначені грамотами та розміщені на YouTube-каналі університету.
Підбиття підсумків конкурсу – 20.04.2021
Флешмоби
Joomla Plugins
Автор : joomla блоги