20.05.2022.2

20 травня 2022 року  в рамках Днів науки викладачами кафедри історії, правознавства та методики навчання організований  Всеукраїнський круглий стіл «Європейський Союз після Лісабонського договору: від трьохопорної структури до конституціоналізму» в межах проєкту Еразмус+ Модулі Жана Моне J621046-EPP-1-2020-1-UA-EPPJMO-MODULE «Європейська політична інтеграція: історична ретроспектива та сучасність» (модератор –  Олена ЧУМАЧЕНКО, кандидатка історичних наук, доцентка, директорка Навчально-наукового інституту філології та історії Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, академічна координаторка проєкту Еразмус+ Модулі Жана Моне).

Для участі у заході зареєструвалися державні службовці і представники органів місцевого самоврядування, науковці, професорсько-викладацький склад різних університетів, аспіранти, студенти спеціальності 014 Середня освіта (Історія)).

Доповіді представлені відповідно напрямів:

  • три сфери Лісабонської інновації: обсяг та природи компетенції Спільної зовнішньої і безпекової політики ЄС;
  • нормативно-правові акти, що використовуються для проведення СЗБП;
  • інституційні нововведення: створення посади президента Європейської Ради, спільне призначення Верховного представника з питань зовнішньої політики віце-президентом Європейської комісії та головою Ради закордонних справ, створення Європейської зовнішньої Служби дій;
  • аналіз впливу нововведень на баланс між інституціями ЄС, включно з політичним виміром (відносини між Президентом Комісії, президентом Європейської Ради та президентом Європейського Парламенту), а також адміністративним рівнем (вплив на діяльність Комісії).

Жан Моне Модуль «Європейська політична інтеграція: історична ретроспектива та сучасність» був обраний для співфінансування ЄС в межах програми Erasmus+ і високо оцінений Європейською Комісією.

Регламентом заходу передбачено виступи учасників (до 15 хвилин), їх обговорення (до 3 хвилин) та підбиття підсумків заходу наприкінці. Доповіді учасників представлені у збірці тез, тематика виступів — у програмі круглого столу.

Зареєстровані учасники круглого столу отримають сертифікати (3 год.)

Початок о 14 годині

Підключення до наукового заходу Zoom:
https://us04web.zoom.us/j/5707807244?pwd=UWVtYmZDV0VqN0hYYWJBMU5rQS9Idz09

Ідентифікатор: 570 780 7244
Код доступу: HrvP2

Автор : joomla блоги