Оголошується Всеукраїнський конкурс студентських наукових робіт, присвячений 100-річчю першого Курултаю кримськотатарського народу, який розпочав свою діяльність 26 листопада (за новим стилем - 09 грудня) 1917 року.

Учасниками конкурсу можуть бути студенти, які навчаються як у вищих навчальних закладах материкової частини території України, так і в тимчасово окупованому Російською Федерацією Криму.

Умовою участі в конкурсі є написання унікальної авторської наукової статті, в якій розкриваються різні аспекти створення, роботи і ролі представницького органу кримськотатарського народу:

• Передумови створення Першого Курултаю кримськотатарського народу. Його формування та статус.
• Хід і рішення Курултаю.
• Кримська Народна Республіка і кримськотатарський національний Уряд (Директорія). Основні Закони (Конституція) і державна символіка.
• Зовнішня політика Курултаю і національного Уряду в 1917-1918 роки.
• Номан Челебіджихан - Муфтій Криму, один з організаторів I Курултаю і голова національного Уряду. Ключові діячі Курултаю.
• Підсумки, значення і сучасний контекст першого Курултаю.

Конкурс організований Меджлісом кримськотатарського народу.
Мови написання наукових робіт: кримськотатарська, українська, російська
Терміни проведення конкурсу: 01 грудня 2017 року - 25 березня 2018 року.

При оцінці робіт рахуватимуться такі параметри:

•актуальність проблеми;
•ступінь новизни і оригінальність ідей, закладених в основу роботи;
•методи дослідження;
•наукова література та інші джерела інформації;
•ступінь самостійності виконання роботи;
•якість оформлення;
•вміння презентувати наукову роботу і аргументовано відповідати на питання.

Робота повинна також відповідати наступним формальним критеріям:

• відповідати темі конкурсу;
• містити ПІБ автора, назву ВНЗ, факультету, спеціальності, міста, ПІБ керівника (якщо є), контактний телефон, адресу електронної пошти.
• мати обсяг не менше 10 сторінок формату А4 при полуторному інтервалі 14 кеглем шрифту Times New Roman.

Переможці нагороджуються грошовими преміями в розмірі:

• перше місце - 5 000 гривень;
• друге місце - 3 500 гривень;
• третє місце – 2 500 гривень;
• п'ять заохочувальних премій в розмірі 1000 гривень кожна.

Термін подачі робіт для участі в конкурсі - до 25 березня 2018 включно (визначається за датою надходження електронного листа з текстом конкурсної роботи).

Оголошення результатів буде здійснено 10 квітня 2018 року на офіційному сайті Меджлісу кримськотатарського народу.