горшкова 1

4 лютого відзначає свій ювілей кандидат біологічних наук, доктор сільськогосподарських наук, професор і просто чарівна та мудра жінка – Горшкова Лідія Михайлівна. Її життя – це історія цілого покоління людей, це тягар і біль воєнних років, післявоєнна відбудова країни, освоєння цілинних земель, потужна тяга до навчання та самовизначення.

Однак біографія Горшкової Л.М. – це ще й приклад того, як людина може пережити безліч випробувань і досягти таких вершин у науці.

Народилася Горшкова Лідія Михайлівна в с. Яшалта Калмицької АРСР.

У 1962 році закінчила Українську ордена Трудового Червоного прапора сільськогосподарську академію за спеціальністю агрономія. З 1966 по 1969 рік навчалася в аспірантурі Всесоюзного науково-дослідного інституту луб’яних культур м. Глухів, після закінчення якої працювала молодшим науковим співробітником, старшим науковим співробітником, провідним науковим співробітником лабораторії селекції та генетики коноплі.

Має 8 авторських свідоцтвах на методи визначення канабіноїдів та нові сорти конопель, що знайшли широке застосування у виробництві нашої країни та за кордоном – у Франції, Німеччині, США, Росії, Китаї тощо.
Здобуті теоретичні та практичні розробки було викладено в докторській дисертації, яку Лідія Михайлівна успішно захистила в 1994 році.

gorshkova 2 800x600

Новим етапом у житті Горшкової Л.М. стає науково-педагогічна діяльність у стінах Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, де вона працює й понині.

Лідія Михайлівна саме та людина, котра змогла організувати колектив кафедри біології та основ сільського господарства, дала візитку в життя цілій когорті молодих науковців і сьогодні допомагає молоді у творчому пошуку.
Горшкова Л.М. – провідний викладач з багатьох біологічних дисциплін: фізіології рослин, біологічної хімії, основ сільського господарства та молекулярної біології. Це принциповий, талановитий викладач, добра і порядна людина.

Педагогічна нива Лідії Михайлівна рясно всіяна успіхами: понад двісті наукових праць з найактуальніших проблем біології та педагогіки, навчально-методичних розробок, патентів, монографій; медалі «За трудову доблесть», «Ветеран праці», «Винахідник СРСР», срібні та золоті медалі виставки досягнень народного господарства СРСР, почесний знак «Відмінник освіти України», почесні грамоти Сумської обласної ради та Центрального комітету профспілки працівників освіти і науки України; премія Української академії аграрних наук «За видатні досягнення в аграрній науці», почесне звання «Заслужений працівник освіти».

На посаді завідувача кафедри Горшкова Л.М. яскраво продемонструвала як особистісні якості – працелюбність, наполегливість, творчий підхід до справи, так і організаторські здібності – лідерство, уміння керувати колективом, спрямовувати його зусилля на вирішення проблем сьогодення.

Лідія Михайлівна постійно в пошуках нового, піклується про завтрашній день колективу, дбає про підготовку висококваліфікованих наукових кадрів, докладає чимало зусиль до підняття престижу професії вчителя біології.

Тож, у цей святковий день, викладачі та чисельне студентство факультету природничої і фізико-математичної освіти щиро вітають Лідію Михайлівну Горшкову з Ювілеєм.

Бажаємо залишатися такою ж сяючою, розумною, мудрою. Завжди радіти, посміхатися, бути неповторною. Ніколи не розчаровуватися і не сумувати. Нехай кожен день буде наповнений яскравими подіями, а кожна мета буде досягнута. Довгих років життя, а також міцного здоров’я і, звичайно ж, удачі, адже без неї в наш складний час ніяк. З Днем народження!