Педагогічна практика є надзвичайно важливою для кожного студента. Ми взяли для себе дуже багато цінного протягом шести тижнів практики в Глухівській загальноосвітній школі I-III ступенів №3 Глухівської міської ради. Це був період випробування наших сил – зможемо чи не зможемо ми бути вчителями. Метою педагогічної практики було формування у практикантів позитивного ставлення до професії вчителя, удосконалення практично значущих умінь і навичок у проведенні освітньої й позакласної роботи, розвиток у майбутніх учителів професійних якостей і психологічних умінь. Перед нами стояли такі завдання: поглиблення і закріплення теоретичних знань, отриманих у процесі навчання з української мови, літератури та зарубіжної літератури і методик їх навчання, та практичне їх застосування в освітній роботі з учнями; організація навчальної діяльності учнів на уроці; ознайомлення з роботою класного керівника, з різними організаціями і об'єднаннями учнів, що діють у школі.

На кожен урок ми старалися шукати цікаві факти, щоб максимально зосередити увагу учнів на виучуваній темі. Увесь виклад нового матеріалу супроводжувався паралельними питаннями щодо цього матеріалу та цікавою різноманітною наочністю. Кожен учень мав можливість висловити свої особисті погляди на те чи інше питання. Тут ми мали можливість укотре переконатися, наскільки цікавою й важливою є робота вчителя: наскільки цікаво вивчати здібності й нахили учнів і наскільки важливо впливати на їх формування. Також ми відчули надзвичайну відповідальність, адже вчитель автоматично стає прикладом для учнів, його поведінка повинна бути бездоганною, він ніколи не повинен образити учня чи вчинити несправедливо. Особливо це стосується оцінювання знань та поведінки.

Отож, ця педагогічна практика збагатила нас новим важливим досвідом, допомогла реалізувати набуті теоретичні знання й відкрила шляхи для вдосконалення у подальшій роботі.

Студенти  43-У групи

pislslov1