Студенти факультету технологічної і професійної освіти пройшли педагогічну практику на робочому місці майстра виробничого навчання в навчальних закладах Сумської та інших областей

Підготовка висококваліфікованих фахівців європейського рівня – основна мета освітньо-виховної роботи в університеті. Факультет технологічної та професійної освіти славний своїми традиціями підготовки фахівців, які є кадровим потенціалом як окремих галузей виробництва, так і навчальних закладів країни.

Географія проходження студентами педагогічної практики була дуже широка. Цього року на посаді майстра виробничого навчання проходили практику 45 студентів у 14 професійно-технічних навчальних закладах Сумської та інших областей.

За шість тижнів педагогічної практики студенти здобули навички проведення урочної, виробничої, позакласної роботи, організації учнівського колективу, ведення дослідницької роботи в галузі педагогічних наук – що у свою чергу допоможе майбутньому майстру стати професіоналом, завжди залишатися цікавим для учнів. До того ж, практика сприяє розвитку у студентів зацікавленості до інженерно-педагогічної діяльності, прагнення до вдосконалення знань, умінь та вивчення спеціальних дисциплін.

Студенти під час практики намагалися проявити себе з найкращого боку, активно застосовували здобуті знання з вивчених дисциплін, використовували технічні засоби навчання, займалися розробкою навчально-виробничих завдань, технологічних карт, а також виконували роботу зі збору інформації щодо написання психолого-педагогічних характеристик на учнів ПТНЗ.

Своїми враженнями практиканти поділилися на підсумковій конференції. Студенти характеризували практику як складний, трудомісткий, проте захоплюючий та цікавий процес, який є справжнім полем для випробування своїх педагогічних здібностей.

Попри всі труднощі – нестачу досвіду, складність організації навчально-виробничого процесу у ПТНЗ – студенти-практиканти успішно пройшли цей етап практичної підготовки, про що свідчать подяки та схвальні відгуки керівників ПТНЗ. Зокрема, адміністрація Сосницького професійного аграрного ліцею (Чернігівської області) висловила подяку викладачам факультету за якісну підготовку студентів Ганущенка В.С., Петрикея О.С., Погуляя Є.А.