Підготовка до оздоровчої кампанії «Дитяче літо-2016»

22 травня на базі заміського оздоровчого дитячо-юнацького табору «Сонячний» (с. Заруцьке) відбувся виїзний інструктивно-методичний семінар-практикум для майбутніх педагогів-організаторів «Організація роботи дитячих закладів оздоровлення та відпочинку з використанням інноваційних технологій», який проходив у рамках роботи «Школи вожатого» за підтримки відділу освіти Глухівської міської ради, відділу практик, кафедр педагогіки та менеджменту освіти, соціальної педагогіки і соціальної роботи, педагогіки і психології початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Відповідальні за підготовку і проведення семінару доктор педагогічних наук, професор Луценко Г.В., доктор педагогічних наук, професор Міщик Л.І., доктор педагогічних наук, професор Бірюк Л.Я., завпрактиками Бондаренко А.П., груповий керівник практики Шерудило А.В., директор табору Сторієва Т.П.

У роботі семінару взяли участь викладачі вищезазначених кафедр, представники педагогічного колективу табору та більше 150 студентів університету. Захід було проведено з метою оволодіння студентами головними аспектами інноваційних процесів у дитячих закладах оздоровлення та відпочинку, підготовки майбутніх організаторів дитячого відпочинку до роботи з тимчасовим дитячим колективом, ознайомлення студентів з умовами праці, правилами внутрішнього розпорядку, традиціями табору, пошуку і впровадження новітніх технологій у сферу організації табірного відпочинку дітей.

Програма семінару включала в себе урочисте відкриття, ранкову зарядку, ігрову програму, конкурси літературно-музично-спортивних міні-композицій «Молодь обирає здоров'я», «Мода плюс» (друге життя непотрібним речам), круглий стіл для групових керівників навчально-виховної практики в літніх оздоровчих таборах, конкурси  «Веселі старти», «Презентація польової каші», «Краще загонове місце», майстер-клас «Соціально-педагогічна технологія форум-театру», тренінгові заняття «Вирішимо конфлікт», дитячу танцювальну програму.

У процесі проведення заходу студенти об'єдналися в педагогічні загони з метою спільного проектування і створення програм табірного відпочинку дітей, творчого виконання поставлених завдань, ознайомлення з інноваційними формами виховної роботи.

У змаганнях брали участь шість команд: «Мультивітаміни» (студенти факультету філології та історії), «Шалені перці» (студенти факультетів природничої та фізико-математичної освіти, педагогіки і психології), «Гарячі перці», «Солдатики» (студенти факультету початкової освіти), «Бурундучки» (студенти факультету педагогіки і психології), «Фіксики» (студенти факультету технологічної і професійної освіти).

До активної участі у семінарі  протягом дня студентів спонукав конкурс «Гонка лідерів», результати якого було оголошено на урочистому закритті семінару-практикуму.

За результатами участі у конкурсній програмі І місце здобув студентський педагогічний загін «Солдатики»,  ІІ місце – «Шалені перці», ІІІ місце – «Бурундучки». Переможців було нагороджено грамотами та солодкими призами.

Семінар-практикум дозволив студентам узагальнити і закріпити теоретичні знання, отримати практичні уміння та навички, емоційний заряд,  що стане своєрідним поштовхом до поповнення позаміських літніх  оздоровчих таборів новим поколінням вожатих, обізнаних у своїй справі, люблячих і прагнучих працювати з дітьми.