Студентам Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка пощастило відкрити для себе нову сторінку історії України під час проходження археологічної практики.

Нас було включено до Батуринської міжнародній Україно-Канадській експедиції, де ми ознайомилися із гетьманською столицею. Вишукана природа, фортифікації доби козацтва, екстрим, пісні біля багаття та чудова річка Сейм, зробили нашу практику незабутньою.

Звичайно без труднощів не обійшлося. Робота починалася о сьомій годині ранку. Звісно, в перші дні розкопок нам не дуже таланило із знахідками, тому ми працювали без запалу. Але після першого цінного артефакту все змінилося. Ним стала монета радянського періоду 1945 р. номіналом п'ятнадцять копійок. Також були більш цінніші знахідки, наприклад, польські срібні монети першої половини XVII ст. та козацький хрестик цього ж періоду.

Не менш цікавими були знахідки часів Київської доби. Нами було знайдено жіночі прикраси: віскове кільце ХІІ ст., наручний браслет, виготовлений із бронзи. Звісно керівники експедиції не були до нас байдужими. Кожен хто знаходив цінну знахідку отримував винагороду.

Справжньою родзинкою експедиції стала екскурсія до Національного історико-культурного заповідника «Гетьманська столиця». Ми відвідали Будинок генерального судді В.Кочубея, палац Кирила Розумовського, Цитадель батуринської фортеці та археологічний музей.

Завдяки цій експедиції ми побачили гетьманську столицю такою, якою її не має можливості побачити пересічний турист. Пройдена практика стала неоціненним життєвим досвідом . Ми навчилися жити в колективі, цінувати працю інших, любити природу.

Після завершення експедиції ми сумували, бо нікому не хотілося покидати наш табір. Але чи варто засмучуватися, коли у нас у рюкзаках величезний багаж вражень та емоцій!?

Студенти-практиканти 24-І групи