Навчально-виховна практика в літніх оздоровчих таборах – своєрідний вид педагогічної практики. Особливістю її є те, що ця робота передбачає повну відповідальність за життя, фізичне, психічне і моральне здоров’я дітей та підлітків, їх повноцінний відпочинок і розвиток. Нерідко саме літня практика стає серйозним випробуванням для майбутніх педагогів.

stud pr 2018

Метою означеного виду практики є прикладне засвоєння студентами змісту, форм і методів виховної роботи з дітьми у літній період.

Загалом цього літа  227 студентів практикувалися в умінні бути педагогами-організаторами, вихователями на базі 56 дитячих закладів оздоровлення та відпочинку України. Серед них дитячий центр «Молода гвардія», табори та оздоровчі комплекси Херсонської, Одеської, Кіровоградської, Чернігівської,  Сумської областей.

Літня практика допомогла студентам не тільки набути нових знань, умінь та навичок педагогічної діяльності, а й розкрити свій творчий потенціал, реалізувати здібності. У цьому ми переконалися 6 грудня під час проведення творчого захисту навчально-виховної практики «Сонячне літо – 2018», у ході якого майбутні вчителі ділилися своїм досвідом, емоціями та враженнями.

Студенти демонстрували свої уміння і навички, здобуті під час проходження літньої практики. Презентували табори, ознайомили присутніх з умовами роботи в тому чи іншому оздоровчому закладі, демонстрували фрагменти табірного життя, представляли номери художньої самодіяльності, проводили майстер-класи.

Літня практика стала для студентів першими кроками на шляху до їхньої педагогічної майстерності. Це була перша спроба майбутніх учителів торкнутися серцем до чистої дитячої душі, зазирнути в її мрії і сподівання, вселити віру в свої сили, наповнити дитяче літо радістю, теплом і любов'ю.