ftpo konf 03.04.19

3 квітня 2019 року на факультеті технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університеті імені Олександра Довженка відбулася Міжнародна інтернет-конференція молодих учених і студентів «Тенденції розвитку професійної та технологічної освіти в умовах ринку праці».

З вітальним словом до учасників конференції звернувся декан факультету технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка – кандидат педагогічних наук, доцент, Ігнатенко Сергій Віталійович. Привітав присутніх із початком конференції та наголосив на важливості науково-дослідницької діяльності студентів, що є невід'ємною складовою освітньої діяльності й здійснюється з метою інтеграції наукової, освітньої та виробничої діяльності в системі вищої освіти.

Цьогоріч співорганізаторами заходу стали Інститут професійно-технічної освіти Національної академії педагогічних наук України, Чернівецький національний університет імені Юрія Федьковича, Хмельницький національний університет, Національний університет «Чернігівський колегіум» імені Т. Г. Шевченка, Білоруський державний університет, Мозирський державний педагогічний університет імені І. П. Шамякіна, професійно-педагогічний коледж Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка, Univerzita Komenského v Bratislave (Словаччина), Polytechnic institute of Bragança (Португалія), King's Own Institute (Австралія).

Молоді вчені та студенти змогли презентувати результати своїх досліджень за такими напрямами: «Професійна підготовка майбутніх педагогів в умовах модернізації освіти», «Сучасні проблеми розвитку технологічної та професійної освіти», «Роль гуманітарної складової в підготовці майбутніх педагогів професійного навчання, учителів трудового навчання та технологій», «Науково-методичні засади впровадження в освітній процес інноваційних технологій навчання», «Удосконалення методики навчання в закладах загальної середньої та професійної (професійно-технічної) освіти», «Розвиток педагогічної майстерності педагога професійного навчання, учителя трудового навчання та технологій», «Впровадження дуальної освіти: вітчизняний та зарубіжний досвід», «Інклюзивна освіта: сучасний стан та перспективи розвитку», «Впровадження результатів наукових досліджень молодих учених». У її роботі взяло участь близько 300 учасників.

Формат інтернет-конференції передбачав інтерактивне спілкування учасників у синхронному режимі (on-line). Учасники заходу мали змогу заслухати доповіді студентів ЗВО, які є співорганізаторами заходу: Martin Rattke, студента університету прикладних наук Циттау-Герліц (Німеччина); Кащен Ірини, студентки гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету; Сосніцької Соломії, студентки гуманітарно-педагогічного факультету Хмельницького національного університету; Малиш Галини, студентки професійно-педагогічного коледжу Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка; Мелешко Оксани, студентки факультету технологій та дизайну Полтавського національного педагогічного університету імені В. Г. Короленка.

Від факультету технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка зі своїми доповідями виступили: Пришва Тетяна, аспірантка кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва; Безуглий Олексій, студент 2-го курсу; Сем’янов Сергій, студент 2-го курсу; Вітюк Наталія, магістрантка 6-го курсу.

За результатами роботи конференції буде видано збірник наукових праць «Тенденції розвитку професійної та технологічної освіти в умовах ринку праці».

Науково-практична конференція пройшла в цікавому й незвичному форматі. Дякуємо закладам вищої освіти – співорганізаторам заходу – за можливість обговорення актуальних проблем професійної та технологічної освіти в Україні.