24.04.2019

З 14 по 21 квітня 2019 року делегація викладачів ГНПУ ім. О. Довженка у складі першого проректора Г.П. Кузнецової, завідувача кафедри технологічної  та професійної освіти В. П. Курок та керівника навчально-методичного відділу О. С. Мельник  із робочим візитом відвідали університет Афьон Коджатепе (м. Афьон Карахісар, Туреччина), де взяли участь у 7-му міжнародному інформаційному тижні Еразмус+. Окрім делегації з України, на заході також були присутні представники академічних спільнот з таких країн: Туреччина, Франція, Албанія, Алжир, Грузія, Молдова, Словаччина, Косово.

Робоча поїздка була насичена змістовними подіями та зустрічами. У перший день візиту під час  пленарного засідання з вітальним словом звернувся до учасників інформаційного тижня проректор Afyon Kocatepe University Prof., Dr. İsa Sağbaş, про результати та перспективи співпраці проінформували проректор Agricultural University of Tirana,  Assoc. Prof., Dr. Remzi Keco та перший проректор Глухівського національного педагогічного університету ім. О. Довженка , доц., к.п.н. Галина Кузнецова. Під час  виступу Галина Кузнецова наголосила на актуальності процесів інтернаціоналізації освіти в Україні та світі зокрема, підкреслила  важливість участі університетів у програмах Еразмус+ та висловила щиру надію на розширення партнерства та залучення до інших спільних програм та проектів. Подарований українською делегацією рушник посів гідне місце в музеї інтернаціоналізації Еразмус+ департаменту.

Робота в наступні дні супроводжувалися обміном університетськими практиками, зокрема щодо забезпечення та покращення якості надання освітніх послуг у рамках проектів академічної мобільності, стажування, викладання. Під час виступу української делегації Олена Мельник наголосила, що Глухівський національний педагогічний університет ім. О. Довженка бере участь у таких проектах лише з 2016 року, тому має певні організаційні складнощі, але керівництво та професорсько-викладацький склад університету глибоко усвідомлюють важливість залучення до подібних проектів якомога більшого числа студентів та викладачів з метою професійного зростання та набуття ними фахових компетенцій.

Варто зазначити, що заступник директора департаменту міжнародної роботи університету Афьон Коджатепе Ezgi Gurel відмітила високий рівень організаційного забезпечення програм мобільності ГНПУ ім. О. Довженка, досвід співробітництва з нашим університетом був визнаний як зразковий, а критерії відбору студентів та персоналу є чесними, прозорими, відкритими та такими, що відповідають рекомендаціям ЄС.

Відвідуючи освітній факультет делегація нашого університету мала змогу познайомитися з заступником декана Dr. Bülent Aydoğdu, побачити навчальні лабораторії та аудиторії, комп’ютерні класи, викладацькі кабінети, зони відпочинку студентів. Відповідаючи  на запитання Віри Курок щодо організації освітнього процесу колеги з Туреччини поділилися досвідом щодо забезпечення якості вищої освіти на факультеті та сприяння створенню інклюзивного середовища.

Також всі учасники заходу мали змогу відвідати один з найстаріших в Афьоні ліцеїв та ознайомитися з експонатами їхнього історичного музею. Віра Курок відмітила високий рівень поваги турецького суспільства до своєї історії.

Культурною програмою 7-го Міжнародного тижня Еразмус+ було передбачено екскурсії до м. Кушадасі, Памукале, Ізміру, які вразили своїми традиціями, історією, національною гостинністю та щирим спілкуванням.

Заключним етапом візиту стало обговорення потенційних можливостей участі у спільних програмах Erasmus+ Capacity Building, проведення міжнародних наукових конференцій, форумів, залучення партнерів до редакційних колегій університетських наукових журналів.