viz vukl tur 2019

З 24 по 27 червня 2019 р. у Глухівському національному педагогічному університеті гостював доктор філософії в галузі хімії і методики навчання хімії університету Афьон Коджетепе (Туреччина) Ridvan Elmas в межах реалізації програми та академічної мобільності в рамках проекту Erasmus +.

Ridvan Elmas зустрівся з керівництвом та  очільниками структурних підрозділів університету. У перший же день іноземний гість завітав до зали рідкісних видань, що знаходиться в нашому закладі вищої освіти, де мав можливість ознайомитись із фондом періодичних видань, переглянути експозицію козацького судового права,  доторкнутись до визначної рукописної пам’ятки XVI століття – Пересопницького Євангеліє.

Найбільше Ridvanа Elmasа зацікавили рідкісні книги з таких навчальних дисциплін як хімія та біологія. Також викладач дізнався про особливі умови зберігання таких старих екземплярів та мав можливість доторкнутися до найстарішої книги – «Всеобщая история» (1761 р.), яка знаходиться в бібліотеці Глухівського НПУ ім. О. Довженка.

Також іноземний гість виступив для викладачів нашого університету з лекцією на тему «Навчання й викладання в Туреччині». Ridvan Elmas детально розповів про географічне розташування міста Афьон, його архітектурні пам’ятки та споруди, особливості освітньої системи в Туреччині: її переваги та недоліки. До уваги слухачів іноземний гість представив Програму ідей 2023 р., яка повинна істотно покращити навчання учнів та студентів в освітніх закладах Туреччини, а також розвивати суспільство відповідно до сучасних інформатизованих технологій.

Усі присутні мали змогу поставити запитання Ridvanu Elmasu та подискутувати над актуальними проблемами навчання й виховання молодого покоління.

Іноземний гість завітав ще й до Глухівського ліцею-інтернату з посиленою військово-фізичною підготовкою ім. М. Жужоми, де зібралась зацікавлена аудиторія з числа ліцеїстів, ліцеїсток та вчителів. Присутнім, без сумніву, було цікаво почути про особливості освіти в Туреччині. Тетяна Марєєва, яка здійснювала переклад під час зустрічі, доповнювала розповідь Ridvanа Elmasа своїми враженнями, які нещодавно привезла зі стажування в Туреччині на базі університету Афьон Коджатепе. Діти мали чудову змогу виявити свої навички володіння англійською мовою та розповісти іноземному гостю про своє навчання в ліцеї.

Найбільше викладачу з Туреччини сподобалась екскурсія до Інституту луб’яних культур. Ridvan Elmas мав чудову можливість поекспериментувати з рослинами та здійснити власний невеличкий дослід. Не менш цікавим видався й візит іноземного гостя до Глухівського Професійно-педагогічного коледжу імені О. Довженка. Ridvan Elmas ознайомився зі структурними підрозділами та особливостями навчання студентів у коледжі.

Приємною несподіванкою став візит іноземного  гостя до Станції юних техніків, де представлені роботи наших талановитих дітлахів з авіа- та судномоделювання. Ridvan Elmas був уражений такою завзятістю маленьких дітлахів, які гідно представляють наше місто на міжнародних конкурсах.

З метою поглиблення міжнародної академічної мобільності в рамках програми ЄС Еразмус+  відбувся інструктивно-методичний семінар, де разом із Ridvanom Elmasom викладачі Глухівського НПУ імені О. Довженка висловлювали свої пропозиції щодо подальших перспектив розвитку міжнародної співпраці.

Ridvan Elmas був приємно вражений красою та гостинністю нашого міста. Не  менш цікавим та позитивним видався й візит до Глухівського краєзнавчого музею, де іноземний гість мав змогу більше дізнатися про історію колишньої гетьманської столиці та поринути в захоплюючий світ української культури.

По закінченню перебування  Ridvanа Elmasа в нашому університетті йому  було вручено сертифікат, що підтверджує стажування іноземного гостя в стінах нашого закладу вищої освіти, й пам’ятні подарунки з символікою міста та університету.