200Kulish

З нагоди 200-річчя від дня народження відомого письменника, педагога, фольклориста, мовознавця, етнографа, перекладача, редактора, літературного критика Пантелеймона Куліша 7–9 серпня 2019 року на Сумщині і Чернігівщині проведено низку культурно-мистецьких заходів, учасниками яких стали викладачі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

У селищі Вороніж Сумської області відкрито пам’ятник, який відтворює образ юного Куліша з книгою в руках. «Скульптура зображає юні роки Пантелеймона Олександровича не випадково, адже саме в цей час починаються його правильні поривання, задачі та ідеї, способи йти до мети. Книга в руках митця – символ того, що він обрав для себе науку та знання», – розповів під час відкриття пам’ятника його автор, молодий київський скульптор Володимир Лозовий.

В обласній універсальній науковій бібліотеці організовано книжкову виставку «Дивосвіт Кулішевого слова». Там також експоновано матеріали з фонду Канадсько-Української бібліотеки про життя і творчість митця, канадські періодичні видання, які висвітлюють діяльність митця. В обласному краєзнавчому музеї організовано виставку «Пантелеймон Куліш: сторінки життя та творчості».

У музеї Пантелеймона Куліша в Шосткинській центральній міській бібліотеці відбулося тематичне літературне свято й засідання круглого столу, під час якого обговорювалися актуальні питання кулішезнавства.

На малій Батьківщині Куліша в селі Гукове того ж дня також відзначали ювілей земляка. У програмі заходу – виступи художніх колективів Шостки і району, виставка декоративно-прикладного мистецтва, частування гостей традиційною святковою кулінарною стравою – кулішем.

На території історико-меморіального музею-заповідника Пантелеймона Куліша «Ганнина пустинь» на Чернігівщині 9 серпня відбулося свято, на яке завітали гості з Чернігова, Борзни, Києва, Полтави, Харкова, Глухова. Серед них – в.о. голови Чернігівської облдержадміністрації Наталія Романова, заступник голови обласної ради Арсен Дідур, голова ради Товариства «Чернігівське земляцтво» Віктор Ткаченко.

Учасники свята урочисто відкрили пам’ятну дошку уродженцю Борзни, відомому українському державному діячу, Герою України Івану Плющу, який у 2000 році заснував у Мотронівці музей-заповідник Куліша.

У будинку Білозерських цього дня працювали дві пересувні виставки: одну привезли з Батурина, другу – з Чернігова, з історичного музею ім. В. В. Тарновського. Остання була присвячена життю і творчості П. Куліша. Кульмінацією свята став концерт за участю місцевих та чернігівських творчих колективів.

У науковій бібліотеці Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка було організовано виставку «П. Куліш – апостол української ментальності» та віртуальну виставку «Руська письменність та спадщина Куліша». 14 травня у залі рідкісних видань були проведені краєзнавчі історико-бібліографічні читання «Пантелеймон Куліш у національному культурному процесі: бібліографічно-літературознавчий аспект» та організовано перегляд фільму «Невгамовний Пантелеймон».

Автор : joomla блоги