sem ftpo 2019

01 листопада в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка вже традиційно відбувся Всеукраїнський науково-методичний семінар «Підготовка майстра виробничого навчання, викладача професійного навчання до впровадження в освітній процес інноваційних технологій».

 

1   2

Семінар пройшов за участі понад 300 осіб ‑ науковців, практиків, майстрів виробничого навчання та викладачів, які представляли вищі та професійні (професійно-технічні) заклади освіти, науково-дослідні установи Києва, Чернігова, Умані, Чернівців,  Сумської області та інших міст України.

3

Відкриття роботи семінару відбулося гімном Університету.

4

Розпочався семінар урочистим відкриттям, яке прикрасили своїми піснями найталановитіші студенти університету.

5

З привітальним словом виступив Зінченко Володимир Павлович, кандидат педагогічних наук, доцент, проректор з наукової роботи та міжнародних зв’язків Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

6

Роботу пленарного засідання розпочали доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва Ковальчук Василь Іванович та доктор педагогічних наук, доцент, декан факультету технологічної і професійної освіти Грудинін Борис Олександрович, які у своїх виступах акцентували увагу присутніх на тому, що останнім часом вимоги до фахівців професійної освіти постійно зростають. Вони повинні долучатися до своєї справи творчо, бути креативними, дієвими, володіти інформаційними технологіями тощо. Ступневість в освіті передбачає багато спеціальностей. Які є престижними на даний час. Повинні бути інтегровані освітні програми, молодь повинна готуватися до роботи в майбутньому. У цьому звʼязку зростає роль дуального навчання та різного роду практик.

 7   8

Самойленко Наталія Юріївна, кандидат педагогічних наук, директор НМЦ професійно-технічної освіти в Сумській  у своєму виступі «Навчально-практичні центри – інвестиція в підготовку робітничих кадрів» зробила наголос на тому, що останнім часом виникла проблема дефіциту кваліфікованих робітників. У той же час постіндустріальне суспільство вимагає швидких змін у професійному навчанні, заклади професійної (професійно-технічної) освіти потрібно трансформувати у професійні. Потрібно реформувати заклади професійної освіти з урахуванням останніх вимог бізнесового середовища, а кінцевою метою професійної освіти повинна бути цілісна особистість фахівця. У ракурсі сказаного підкреслювалося важливість створення навчально-практичних центрів по всій Україні. 

На адресу організаторів семінару надійшли привітання, та подяка за плідну співпрацю та підготовку висококваліфікованих фахівців для системи професійної (професійно-технічної) освіти від Навчально-методичного центру професійно-технічної освіти у Сумській області.

9

Ковальчук Василь Іванович, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва у своїй доповіді розповів про особливості створення сприятливого освітнього середовища в закладі.

10

У своєму виступі Гайдабура Анатолій Іванович, старший майстер ДПТНЗ «Синівський професійний аграрний ліцей», зупинився на питанні розвитку соціального партнерства в системі підготовки кваліфікованого робітника для аграрного сектору економіки.

11   12

Цікавим був виступ Назаренко Інни Леонідівни, викладача ДПТНЗ «Сумський центр професійно-технічної освіти з дизайну та сфери послуг», яка розповіла про особливості творення та застосування методичних посібників викладача для уніфікації системи підготовки фахівців швейної галузі.

Майстри виробничого навчання ДПТНЗ «Сумське вище професійне училище будівництва і дизайну» Козупиця Світлана Сергіївна та Чижова Ольга Іллівна представили свій проект створення цілісного образу у світлі сучасних тенденцій моди та б’юті індустрії.

13

Скомороха Наталія Петрівна, заступник директора з навчально-виховної роботи ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище» торкнулася питання профорієнтаційної роботи серед молоді та представила презентацію роботи Центру професійної кар’єри  ДПТНЗ «Шосткинське вище професійне училище».

14

15   16

Усі учасники семінару мали можливість взяти участь у роботі майстер-класів. Аспірантом кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва Глухівського НПУ ім. О. Довженка Єрмоленком Євгеном Ігоровичем проведено майстер-клас із застосування знаково-символічної наочності в освітньому процесі.

17

Сучасний тренд в оформленні подарункових наборів представлено майстром виробничого навчання ДПТНЗ «Кролевецьке вище училище» Міщенко Тамарою Іванівною.

18   19

Аспірантом кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва Маринченко Євгенієм Олеговичем представлено проектування та конструювання виробів із легкообробних матеріалів.

20   21

Також у всіх учасників семінару була можливість опанувати технологію виготовлення виробів для оздоблення інтер’єру технікою «Кінусайга (печворк без голки)», технологією виготовлення прикрас з ювелірної смоли та технологію виготовлення штучних квітів у виконанні викладачів та студентів факультету.

22

На закінчення семінару відбулася жвава дискусія, учасники висловили сподівання на зустріч вже наступного року та тісну співпрацю. Більшість делегатів та гостей відзначили високий рівень його проведення.

Автор : joomla блоги