sem ftpo 29.11.2019

29 листопада 2019 року на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка спільними зусиллями викладачів кафедри технологічної і професійної освіти та вчителів області відбувся регіональний науково-методичний семінар «Технологічна освіта в контексті концептуальних засад «Нова українська школа»».
У роботі семінару взяли участь науковці, викладачі, учителі, аспіранти, магістранти Сумської області.

Програма семінару була змістовною, мала науково-практичне спрямування, передбачала проведення пленарного засідання, «круглих столів», майстер-класів.

Семінар проходив за такими напрямами:

  1. Науково-методичні підходи до реалізації концептуальних засад «Нова українська школа».
  2. Підготовка майбутніх учителів технологій до впровадження в освітній процес концептуальних засад «Нова українська школа».
  3. Упровадження в технологічну освіту учнів концептуальних засад «Нова українська школа».

На пленарному засіданні учасники семінару:

– ознайомилися з нагальними проблемами технологічної галузі та перспективними напрямками підготовки майбутніх учителів трудового навчання та технологій до роботи в новій українській школі (завідувач кафедри технологічної і професійної освіти, доктор педагогічних наук, професор Курок В. П., заступник завідувача кафедри технологічної і професійної освіти, кандидат педагогічних наук, доцент Хоруженко Т. А., кандидат педагогічних наук, доцент Литвин О. М.);

– зʼясували особливості технологічної освіти учнів початкових класів НУШ (учитель початкових класів Глухівської ЗОШ І–ІІІ ступенів та тренер НУШ Дука О. А.);

– окреслили особливості організації навчальної діяльності на уроках трудового навчання (методист трудового навчання КЗ «Сумський обласний інститут післядипломної педагогічної освіти» Коренева І. В.);

– познайомилися з інформаційно-освітніми ресурсами та новинками навчально-методичного забезпечення для реалізації оновленої програми з трудового навчання та технологій (учитель трудового навчання та технологій опорного закладу «Кролевецький ліцей № 3» Кролевецької міської ради, заслужений учитель України Медвідь О. Ю.);

– дізналися про участь учителів предмета «Трудове навчання» у  міждисциплінарних міжнародних та всеукраїнських конкурсах (методист Інформаційно-методичного центру управління освіти і науки Сумської міської ради, заслужений учитель України Нікітіна І. П.)

Під час «круглих столів» відбулося обговорення актуальних проблем трудового навчання та технологій в умовах реалізації концепції «Нова українська школа» та підготовки фахівців до роботи в ній.

Особливо зацікавили учасників семінару майстер-класи:

  1. Виготовлення брошки зі шкіри, проведений к. пед. н., доц. кафедри технологічної і професійної освіти ГНПУ ім. О. Довженка Білевич С. В. та майстром виробничого навчання кафедри технологічної і професійної освіти ГНПУ ім. О.Довженка Морозовою О. В.
  2. Оздоблення виробів сіверським різьбленням, проведений доцентом кафедри технологічної і професійної освіти ГНПУ ім. О. Довженка Білевичем І. В.
  3. Виготовлення ялинкової прикраси в техніці «Пейп-Арт», проведений керівником гуртка «Еко-дизайн» міського Центру позашкільної освіти Решетніковою С. В.
  4. Виготовлення іграшки в техніці валяння, проведений учителем вищої категорії, старшим учителем трудового навчання Глухівської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 Грудіною Н. М. та ученицею 11 кл. Глухівської ЗОШ І–ІІІ ступенів № 6 Москаленко Г.
  5. Виготовлення новорічної іграшки з фоамірану, проведений учителем трудового навчання та технологій Кролевецької ЗОШ І–ІІІ ступенів № 2 ім. М. Лукаша Кролевецької міської ради Чечель Л. М.
  6. Виготовлення виробів із легкообробних матеріалів, проведений аспірантами кафедри професійної освіти та технологій сільськогосподарського виробництва ГНПУ ім. О. Довженка Маринченко Є. О. та Єрмоленко Є. І.

Протягом семінару науковці, викладачі Глухівського НПУ ім. О. Довженка та вчителі вміло поєднали наукові досягнення, практичні напрацювання, досвід вищої та базової школи. Усі набуті знання й вміння будуть з користю використані вчителями та викладачами в освітньому процесі.

Переконані, що очікування учасників семінару справдилися, кожен отримав корисну інформацію та задоволення від спілкування з однодумцями, які плідно працюють над тим, щоб зробити українську систему освіти сучасною та ефективною.

Автор : joomla блоги