konf 13.02.2020

13 лютого 2020 року у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка відбулась Міжнародна Інтернет-конференція «Розвиток критичного мислення в процесі освітньої діяльності: вітчизняний та європейський виміри»

Учасниками Конференції стали близько 400 осіб – науково-педагогічних працівників, керівників освітніх підрозділів, учителів-практиків, аспірантів і магістрантів, що підтвердило актуальність питання розвитку критичного мислення в сьогоденній освіті. Проведення заходу відбулося за підтримки Міністерства освіти і науки України, Інституту педагогіки НАПН України, Департаменту освіти і науки Сумської адміністрації, Сумського обласного Інституту післядипломної педагогічної освіти. Важливою стала участь у Конференції 7 іноземних освітніх установ – Барановицького державного університету (Білорусь), Afyon Kocatepe University (Туреччина), ?tefan cel Mare University of Suceava (Румунія), Pre?ovsk? univerzita v Pre?ove (Словаччина), Konstantin Preslavsky University of Shumen (Болгарія), Міжнародний Казахсько-Турецький університет ім. Х.А. Ясаві (Республіка Казахстан).

Робота Конференції розпочалася з гімну Університету і вітального слова проректора з наукової роботи та міжнародних зв’язків Глухівського НПУ ім. О. Довженка, доктора педагогічних наук, доцента Луценка Г.В.

Пленарне засідання відкрила доктор педагогічних наук, професор, завідувачка кафедри педагогіки і психології початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Бірюк Л.Я. На пленарному засіданні Міжнародної конференції присутні заслухали доповіді корифеїв наукової педагогічної спільноти – академіків, докторів наук, професорів, проректорів про важливість формування критичного мислення як у майбутніх педагогів, так і в учнів початкової ланки освіти та перспективи роботи в цих напрямках. Учасники з іноземних закладів освіти мали можливість долучитися до роботи Конференції і презентувати освітянській спільноті свої напрацювання з проблеми розвитку критичного мислення завдяки онлайн-зв’язку, який забезпечив фахівець виховного відділу Глухівського НПУ ім. О. Довженка Бахмат О.В.

Далі робота Конференції продовжилася на секційних засіданнях відповідно до напрямків: розвиток критичного мислення як психолого-педагогічна проблема; технологічний підхід до розвитку критичного мислення в освітньому процесі; пріоритетні напрями застосування технології критичного мислення в освітньому процесі закладів загальної середньої освіти; використання технології розвитку критичного мислення в підготовці майбутніх учителів: європейський і вітчизняний досвід.

На секційних засіданнях викладачі і молоді науковці університету за участю студентів презентували свої напрацювання в площині особливостей розвитку критичного мислення майбутніх учителів початкової школи в умовах закладу вищої освіти, а вчителі Нової української школи продемонстрували практичні майстер-класи щодо шляхів реалізації стратегій, методів і прийомів технології розвитку критичного мислення молодших школярів в освітньому процесі початкової школи. Активними учасниками Конференції стали викладачі Глухівського НПУ ім. О. Довженка, кандидати наук Зенченко Т.Ф., Зінченко О.В., Ігнатенко О.В., Литвинов А.С., Мішедченко В.В., Мозуль І.В., Пінчук І.О., Пішун С.Г., Решетняк В.Ф., Собко В.О., Шейко Г.Д., Шерудило А.В. Захоплюючими були доповіді учителів початкових класів загальноосвітніх шкіл міста Глухова і Глухівського, Кролевецького, Путивльського, Шосткинського районів, зокрема Карпицької О.В., Сахно О.І., практичного психолога і соціального педагога Сокола А.О. Виступи перемежовувалися переглядом презентацій і виступів у відео-форматі, які були люб’язно надіслані педагогами з віддалених куточків України – Кременчука, Вінниці, Житомира, Львова, Тернополя.

Доповіді викликали багато запитань, спонукали до обговорення, тому протягом всієї Конференції спостерігалася жвава дискусія учасників заходу щодо різних аспектів означеної проблематики. Музичними паузами захід прикрасила талановита представниця студентства сивочолого Глухівського університету, студентка факультету початкової освіти Коваленко А.О, яка виконала кілька пісенних номерів.

У ході обговорення результатів конференції дійшли підсумку, що саме рівень сформованості критичного мислення молоді є стрижнем майбутньої національної еліти, яка вже зараз формується в стінах навчальних закладів України. За матеріалами проведеної конференції буде укладено електронний збірник. На адресу організаторів і учасників заходу міжнародного масштабу надійшло багато схвальних відгуків і подяк від гостей за плідну співпрацю.