kursy 02.03.2020

02 березня 2020 року у Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка розпочато роботу курсів підвищення кваліфікації для вихователів закладів дошкільної освіти, вчителів закладів загальної середньої освіти. Тридцять троє слухачів із Глухова і Глухівського району, Ямполя, Дружби, Воздвиженського, Середино-Буди удосконалюватимуть раніше набуті компетентності і опановуватимуть нові в межах професійної діяльності.

Слухачів було ознайомлено з навчальним планом курсів підвищення кваліфікації, проаналізовано його складники, наголошено на  можливості вибору спеціальних дисциплін. Теоретичне навчання заплановано на два тижні, з 2 до 6 березня і з 13 до 17 квітня 2020 року. Навчання здійснюватимуть провідні представники професорсько-викладацького складу університету (професори, доценти, кандидати наук). Решта часу - самостійна робота відповідно до індивідуального плану слухача курсів підвищення кваліфікації. Завершиться навчання захистом власної творчої розробки з обраної теми. За результатами проходження підвищення кваліфікації слухачам курсів буде видано документ про підвищення кваліфікації.

Надзвичайно пізнавальною і корисною для слухачів курсів була лекція з Інституційного аудиту, яку провела начальник управління Державної служби якості освіти у Сумській області Алла Петрівна Рябуха. Вона ознайомила присутніх із рекомендаціями до побудови внутрішньої системи забезпечення якості освіти у закладі загальної середньої освіти. Було розглянуто загальні алгоритми побудови  внутрішньої системи забезпечення якості, детально описано методи збору інформації та інструменти, які можна використовувати для вивчення  освітніх та управлінських процесів у закладі. Окрім того, Алла Петрівна надала опис критеріїв, за якими заклад може вивчати та оцінювати управлінські та освітні процеси, дала вичерпні відповіді на запитання слухачів.