konf NUSH 19.05.2020

19 травня 2020 року на базі факультету початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбулася ІІ Всеукраїнська студентська Інтернет-конференція «Нова українська школа очима студентів». Захід пройшов під егідою Ради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених Глухівського НПУ імені Олександра Довженка за підтримки професорсько-викладацького складу кафедри теорії і методики початкової освіти та кафедри педагогіки і психології початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

Для проведення заходу організатори обрали відеоконференцзв’язок за допомогою платформи Zoom. Після реєстрації учасників конференція розпочала свою роботу з урочистого відкриття заходу проректором з наукової роботи та міжнародних зв’язків Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Луценко Григорієм Васильовичем. Також із вступним вітальним словом до учасників звернувся заступник декана факультету початкової освіти Глухівського НПУ імені Олександра Довженка Шерудило Андрій Васильович. Далі координатор заходу – голова Ради Наукового товариства студентів, аспірантів, докторантів і молодих учених факультету початкової освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка Мозуль Ірина Вікторівна ознайомила присутніх із форматом і таймінгом заходу через додаток Zoom, оголосила регламент та режим роботи інтернет-конференції.

Співорганізаторами наукового заходу стали кілька педагогічних закладів вищої освіти України. До конференції через онлайн-зв’язок змогли долучитися 50 учасників з різних куточків України – Ніжин, Полтава, Прилуки, Рівне, Суми тощо. До заходу долучилися не тільки студенти навчальних закладів України, але й вчителі-новатори початкових класів загальноосвітніх шкіл міста Глухова, а також викладачі педагогічних університетів і коледжів в якості наукових керівників, які щедро ділилися своїми ідеями, напрацюваннями, педагогічним досвідом.

У ході конференції було розкрито основні інновації у змісті початкової освіти, теоретичні й практичні аспекти формування компетентностей у НУШ, використання інноваційних технологій в освітньому процесі початкової школи, особливості сучасного освітнього середовища Нової української школи та психолого-педагогічні аспекти його створення. Було обговорено нові підходи до навчання молодших школярів математики, музики, інформатики, іноземної мови, «Я досліджую світ». Значну увагу приділили організації інтегрованого навчання у початковій школі, впровадженню в освітній процес нових методів і засобів роботи з учнями, наступності дошкільної і початкової освіти, особливостям реалізації інклюзивної освіти в початковій ланці.

Нова українська школа – одна з ключових реформ Міністерства освіти і науки. Головна стратегія в освіті – створити школу, в якій буде приємно навчатись і яка даватиме учням не тільки знання, а й вміння застосовувати їх у житті, в яку школярі будуть ходити із великим задоволенням і бажанням. Значну роль у цьому відіграє саме вчитель. У підготовці педагогів для початкових класів важливе місце займають педагогічні коледжі та училища, а далі особистість вчителя продовжує формувати і вдосконалювати заклад вищої освіти. Саме тому тематика конференції була присвячена актуальній реформі початкової ланки шкільної освіти. Заявлені напрямки роботи конференції стосувалися пріоритетів означеної освітньої стратегії, основних шляхів реалізації Концепції НУШ, оновленого змісту початкової освіти в Україні.

Плідна робота в рамках конференції допомогла окреслити проблеми й перспективи впровадження інновацій у НУШ. У дружньому колі однодумців непомітно сплинули кілька годин насиченої роботи. Загалом було заслухано 15 ґрунтовних доповідей, які супроводжувалися демонстрацією презентацій. Учасники охоче презентували свої наукові здобутки, результати власних досліджень, вільно спілкувалися і висловлювали різне бачення з приводу освітніх проблем сьогодення. У форматі дискусії учасники заходу обговорили актуальні проблеми професійної підготовки вчителя Нової української школи і шляхи їх вирішення, обмінялися досвідом щодо підготовки майбутніх педагогів, поспілкувалися і про престиж освітянської праці і перспективи для вчительської професії. Інтерактивне спілкування членів зібрання здійснювалося у синхронному режимі.

Наприкінці заходу відбулося підведення підсумків, визначення кращих доповідей і закриття інтернет-конференції. На згадку в учасників лишилося багато цікавої та корисної інформації, нові ідеї, яскраві емоції та натхнення для подальших наукових досягнень. Після проведення інтернет-конференції від наукової спільноти на адресу організаторів конференції надійшли схвальні відгуки і подяки за запрошення, організацію та проведення заходу і пропозиції щодо подальшої співпраці.

Дякуємо учасникам та щиро бажаємо успіхів!

Відеозапис заходу у ZOOM доступний для перегляду та скачування за посиланням: