24.08.2022

31 річниця проголошення Незалежності України особлива тим, що в країні йде війна. Ми відстоюємо свою свободу, свої світоглядні цінності, своє право бути українцями на своїй землі. Трагічні події сьогодення загострюють потребу в піднесенні патріотизму задля подальшої національної консолідації, засвідчують безкомпромісний рух українців до свободи та самоідентифікації. Наш університет долучився до цих викликів, і 24 серпня з нагоди державного свята України було проведено патріотичний поетичний флешмоб під назвою «До краю рідного душею пригорнусь».

Захід організовано колективом кафедри української мови, літератури та методики навчання за підтримки відділу виховної роботи і молодіжної політики та студентства університету. Відкрив поетичний патріотичний флешмоб завідувач кафедри доктор філологічних наук, професор Анатолій Олександрович Новиков, який налаштував його учасників на хвилю сприйняття поетичних творів українських митців, присвячених нашій Батьківщині, пройнятих любов’ю і повагою до неї.

Під час флешмобу викладачі Т. Клейменова, Н. Гоголь, С. Цінько, Н. Гричаник надзвичайно емоційно й чуттєво декламували вірші Олександра Олеся, Василя Симоненка, Ліни Костенко, Світлани Пасенюк. Професор Новиков А. О. прочитав авторську поезію, написану під враженням нещодавніх подій у Харкові, коли випускники танцювали вальс на руїнах своєї школи. Ці поетичні рядки не могли не викликати в присутніх цілого спектру думок, емоцій, почуттів, змусили замислитися про те, що зараз міць та патріотичний дух українців лікують наше суспільство від отриманих у минулому тоталітарних та колоніальних травм.

Долучилися до читання віршів українських поетів, звичайно ж, і студенти. Поетичні доробки Тараса Шевченка, Платона Воронька, Володимира Сосюри, Ігоря Калиниченка у виконанні І. Бандурової, Н. Чечель, В. Гречан, А. Заєць, А. Коноплі звучали актуально, потужно, емоційно. Ту непідробну щирість, з якою наша молодь доносила глибинні сенси поезій до слухачів, відчули всі присутні на цьому заході.

Якщо ще додати, що декламування поезій супроводжувалося вдало і доречно дібраним відеорядом і впродовж поетичного флешмобу звучали українські патріотичні пісні, то з упевненістю можна стверджувати, що все відбулося так, як і має бути в День Незалежності нашої держави: щиро, патріотично, згуртовано, з вірою в Перемогу, з любов’ю до України і українського поетичного слова!  

Ірина Холявко

 

Заходьте за посиланням:   https://youtu.be/BV6UMcHQ4YU

 

Автор : joomla блоги