генднрний хакатон

Чи існують межі в системі поширення гендерної культури? Чи можливі поєднання зусиль фахового кола різних галузей креативного сприяння дифузії інновацій? Ми даємо стверджувальну відповідь.

На виконання Закону України «Про забезпечення рівних прав та можливостей жінок і чоловіків» (2005) з метою впровадження гендерного підходу у систему освіти та поширення гендерної культури в суспільстві як засадничому компоненту євроінтеграційних інновацій 15-17 червня 2017 р. на базі Сумського державного університету (м. Суми) відбувся захід для представництва  Всеукраїнської мережі осередків гендерної освіти ВНЗ на тему «Гендерний хакатон: технології і медіа у досягненні гендерної рівності». Участь в хакатоні (формат поєднання елементів науково-практичного семінару і довготривалого та поглибленого «мозкового штурму») взяли 20 університетів України. Від Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка участь забезпечили активісти Осередку гендерної освіти Володимир Любивий (помічник ректора, координатор ОГО) та Дмитро Шаємов (студент Професійного педагогічного коледжу, помічник координатора ОГО). Організатори заходу: Всеукраїнська мережа осередків гендерної освіти ВНЗ у партнерстві з Представництвом Фонду імені Фрідриха Еберта в Україні.

Мейнстримінг заходів ВМОГО полягає в поширенні європейських стандартів та цінностей, визначених Національним планом дій з імплементації дорожньої карти Європейського дослідницького та інноваційного простору Європи (European Research Area Roadmap). Координаторка Мережі Юлія Савельєва акцентувала під час відкриття заходу на особливій місії експертного та фахового кіл в питанні поширення гендерної культури.

В результаті триденного хакатону вдалося напрацювати такі проектні моделі, що стали інтеграцією можливостей  фахового кола традиційної освіти і інформаційних технологій, які дозволять вивести на новий рівень існуючий формат комунікаційного обміну між суб’єктами співпраці, сприяти сприйняттю ініціативи формування гендерних відкритих університетів засобами дифузії гендерної грамотності та культура працівників соціальної сфери, програмування якісних рішень в сфері гендерного підходу в освіті.

Служба зв’язків з громадськістю університету