ніч кіно

…Люди дивляться сни і кіно, а коли всю ніч – конкурсний кінопоказ в рамках Всеукраїнського кінофестивалю короткометражних фільмів «Відкрита Ніч. Дубль 20», – тоді не до сну. Вчергове підтвердили тезу про те, що мистецтво потребує жертв? Ні, отримали масу позитивних емоцій протягом червневої ночі, дивлячись кіно та п’ючи чай з печивом та цукерками, насолоджуючись ніжним акомпанементом літнього дощику та тьохканням солов’їним під ранок.

На моріжку поблизу навчального корпусу № 5 Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка в ніч з 24 на 25 червня 2017 року працював місцевий майданчик «Відкритої Ночі». З 22 години вечора суботи до 4.00 ранку неділі справжні поціновувачі і поціновувачки сучасного кіномистецтва змогли переглянути понад 30 короткометражних робіт, левова частка з яких брала участь у конкурсі фестивалю (за перемогу – приз від банку «Аваль» 50 тис. грн.). Глядачі і глядачки мали можливість голосувати (смс) за фільм, що сподобався. Події в Глухові і Кролевці розгортались паралельно з перфомансом на головному майданчику кінофестивалю в Києві – на «АртПричалі» (вул. Набережно-Хрещатицька, причал №2) на набережній Дніпра під пильною увагою метра українського кіномистецтва Михайла Герасимовича Іллєнка. Загалом фестиваль проводився на 70 місцевих майданчиках по всій Україні та на 10 за кордоном.

Варто відзначити вправну роботу оргкомітету, якому вдалося забезпечити діяльність майданчика кінофестивалю не лише в Глухові, а й у Кролевці. Особлива подяка адміністративно-господарчій частині (проректор з АГР – Коротич А.В.), Первинній профспілковій організації студентів, аспірантів і докторантів університету (голова – Савицька І.М.), заступниці декана факультету педагогіки і психології Корнієнко Т.М. (організаторка кролевецького майданчика), громадському формування охорони правопорядку (голова – Медвідь С.С.) та виховному відділу (в.о. керівника виховного відділу Гурець А.В.).

Університет зміг доєднатися до кінематографічної ініціативи всеукраїнського рівня, якій вже 20 років, створити якісні умови культурного дозвілля на місцевому рівні завдяки тісній співпраці з Національним центром Олександра Довженка (координаторка проекту – Наталія Цегельник).
Віриться в те, що традиція набуде тривалої життєвої енергії на території, де працює університет, що носить ім’я славетного українського кінематографіста і фестиваль «Відкрита Ніч» черговий 21-й дубль знову продемонструє для нас, а ми вже сміливіше будемо дивитись на перспективу безсонної кінематографічної ночі.

Служба зв’язків з громадськістю університету