вороненко

«Нова українська школа і підготовка вчителя» – тема, розкриття якої неможливе в повній мірі без акценту на поширенні виховної місії, що полягає в пропагуванні універсальної людської цінності – добра. 7-8 вересня 2017 року відбулись освітньо-наукові заходи, пов’язані з роботою Президії Національної АПН України в універистеті. Апогеєм програми стало спільне засідання членів Президії Національної академії педагогічних наук України та вченої ради Глухівського НПУ ім. О. Довженка, яке відбулось в конференц-залі університету і привернуло увагу не лише місцевої громадськості, а й численних гостей як із Сумщини, так і України в цілому.

Добре відомо, що в університеті традиційно цінують увагу з боку випускників, йдуть на активну і дієву співпрацю, що дозволяє утворити дієву інтегративно-комунікаційну лінію, покликану актуалізувати досвід набуття професійної компетентності, примножити та поширити його в освітньому середовищі. Візит до універистету Раїси Павлівни Вороненко (м. Суми), відомої на Сумщині громадської діячки, поетеси та журналістки як гості події вніс важливі акценти з точки зору актуалізації суспільних зусиль освітнього і громадянського середовища України, що спрямовані на реформування системи освіти.

Під час ранкової зустрічі з молодіжним активом універистету пані Раїса, яка навчалась в нашому виші у 70-80-х роках ХХ століття, щедро поділилась спогадами про те, як «17-річною юнкою, закінчивши Ямпільську середню школу №2 (Вінницька область), тільки-но зустрівши схід сонця після випускного балу, сіла у Вапнярці на потяг і поїхала до древнього Глухова вступати до інституту. Спочатку були підготовчі курси, потім вступні іспити, навчання і праця у цьому виші».

«Згодом, – продовжує згадувати поважна гостя, – запросили до глухівської міськрайонної газети. Потім очолила нову газету «Глухівщина». Переїхала до міста Суми. Стала головним редактором обласної газети «Відродження». Тепер (вже 21 рік) – директор і головний редактор Сумського видавництва «Корпункт». Але з журналістикою і педагогічною практикою не поривала зв’язків ніколи: ще в дитинстві, з 4-го класу, була редактором шкільної стінгазети, а після праці в районній та обласній газетах – кореспондентом часопису «Україна» на Сумщині, й досі я власкор всеукраїнських газет «Молодь України» та «Український футбол». А з педагогічною діяльністю – як координатор Верховної Ради України по впровадженню дитячих і молодіжних Програм «Добрик-Всесвіт» та «Добрик крокує планетою».

У 2004 році за дорученням Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради України стала координатором Верховної Ради України по впровадженню Програми «Добрик-Всесвіт» та «Добрик крокує планетою» в Сумській області.

Сумська область є базовою по впровадженню виховної Програми «Добрик-Всесвіт» в Україні. У 2009, 2012, 2015 роках в Сумах проводилися семінари координаторів Міжфракційного депутатського об’єднання Верховної Ради України. Участь у них брали представники з усіх областей держави. Вони давали високу оцінку діяльності сумського представництва, його зв’язкам з країнами зарубіжжя: Польщею, Німеччиною, Молдовою, Болгарією, Хорватією, Італією, США, де також впроваджується Програма «Добрик-Всесвіт», спрямована на виховання у дітей, молоді почуття справедливості й добра, гордості й взаємоповаги. Бо чутливий і добрий Добрик приносить людям Добро, Щастя, Здоров’я, Успіх. А вони діляться своїми добрими справами з ровесниками усього світу.

Добрики і Добрички Сумщини не обходять увагою проблем сьогодення в малому і великому форматі. Коли кілька років тому на Вінниччині Дністрова повінь наробила лиха в багатьох населених пунктах, вони включилися в сумську програму «З добром у серці» і збирали кошти, матеріальні ресурси, які надсилалися мешканцям постраждалих Могилів-Подільського та Ямпільського районів. Постійною є допомога, починаючи з 2014 року, мешканцям Донбасу, особливо м. Авдіївка. На звернення директора Авдіївської середньої школи № 6 Вікторії Шляхової організовано збір будматеріалів, шкільного приладдя, канцелярських товарів, продуктів харчування»…

За результатами зустрічі з пані Вороненко вдалося домовитись про активізацію співпраці з метою поширення програм «Добрик-Всесвіт» та «Добрик крокує планетою», що може стати змістовним наповнення взаємодії універистету з опорними школами Сіверщини, інноваційно пожвавити виховну роботу по всій Україні. Сподіваємось і на те, що вже незабаром розпочнеться підготовча робота з організації поетичного творчого вечора випускниці університету Р.П. Вороненко.

У відомого християнського вихователя-письменника Миколи Нєплюєва є слова, які передають сутність слідування цінностям добра: «Школа має готувати до життя не лише розвиваючи розум, повідомляючи корисні дані, надаючии гарт, що необхідний для практичної діяльності, але й виховуючи волю у напрямку добра, пробуджуючи устремління до добра». В цьому контексті, на переконання учасників зустрічі, ініціатива прописати Добрика не лише в університетських програмах, а й у серцях студентського і викладацького складу є слідуванням світовій педагогічній спадщині, дієвим механізмом у справі гуманістичного виховання дітей, юнацтва і молоді, реалізації завдань процесу реформування освіти в цілому.

Служба зв’язків з громадськістю