день народження довженка 2017

Делегація університету, до складу якої увійшли викладачі кафедри української мови, літератури та методики навчання Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка на чолі з завідувачем, доктором філологічних наук, професором Анатолієм Новиковим, учасники та учасниці студії народної пісні «Folk-світлиця» на чолі з керівником виховного відділу Романом Дзекелевим, представила універистет на урочистостях в Сосниці Чернігівської області, присвячених 123-й річниці з дня народження великого українського кінорежисера і педагога Олександра Довженка.

…Для того, хто вперше опинився на довженковій землі відчуття таке, немов би перебуваєш в дивовижній казці: вишукана атмосфера містичного народного духу, мальовничі пейзажі і, ледь помітні в павутині сонячного проміння, але такі важливі, сокровенні деталі, що приховані буянням різноманітної зелені, в якій тоне по-справжньому автентична українська сільська хата, стилізована сучасними митцями-архітекторами, дизайнерами. І – Довженко… Як живий, в гранітному пам’ятнику, з піднятими до голови руками, з поглядом, що знаходить рідну Десну. Він немов би вітається, запрошує скуштувати яблука, в яких тепло душі, і радіє гостям… Він тут народився, бігав цією травою, їв яблука і насолоджувався осіннім теплом рідної оселі. Це велике особисте щастя – бути на дні народження Вчителя!

Для кожного довженківця, членів трудового і студентського колективів університету, день народження Довженка є особливим через можливість доторкнутись до легенди, сприйняти її як живе дихання історії, уявити живу Людину і бути в одному духовному просторі, на одній хвилі, дихати разом, в унісон… Кожного року до Сосниці приїздять сотні глухівчан-довженківців, залишають спогади, квіти і мрії, що спрямовані до спільного прагнення творити добро. По Довженку. Звіряти з ним свої дії, думки. Знаходити відповіді і, що є не менш корисним, запитання для того аби рухатись далі, не зупинятись. Шукати і знаходити. Бути щасливими в творенні добра. Жити натхненно.

Довженко є великим педагогом, людиною, що змогла покорити світ своїм режисерським талантом. Він безустанно виховує словом, яке живе у його мистецьких творах. Його слова особливо сьогодні змушують відчути силу справжнього патріота, вихованого любов’ю до рідної України, здатного навчити істинному розумінню і ціни Добра: «Там, де виховують рятуватись, не перемагають».

Моменти свята на світлинах з події 11 вересня 2017 року.

Служба зв’язків з громадськістю