семінар

22 листопада кафедра технологічної і професійної освіти факультету технологічної і професійної освіти Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка гостинно відкрила двері для учасників обласного науково-методичного семінару «Технологічна освіта у національно-культурному становленні молоді».

DSC 5526

Після реєстрації гості семінару відвідали виставку кваліфікаційних, індивідуальних робіт студентів.З вітальним словом перед учасниками семінару виступив декан факультету Ігнатенко С. В. Він перелічив здобутки та окреслив перспективи розвитку факультету, акцентував увагу на актуальності теми семінару для сучасних вчителів трудового навчання.

DSC 5541  Изображение 556

Провідні науковці з технологічної освіти, зокрема, доктор наук, професор Курок В. П. окреслила роль і місце технологічної освіти в національно-культурному становленні молоді. Кандидат педагогічних наук, доцент Воїтелєва Г. О. у своїй доповіді зконцетрувала увагу присутніх на особливостях методики організації проектно-технологічної діяльності учнів базової школи з урахуванням вимог оновленої програми.

DSC 5626

Заслужений учитель України, вчитель вищої категорії, вчитель-методист Кролевецької спеціалізованої школи І-ІІІ ст. № 3, член робочої групи, яка здійснила оновлення програми Медвідь О. Ю. презентувала оновлену програму трудового навчання 5-9 класи та навчально-методичне забезпечення для її реалізації.

DSC 5653

Учитель трудового навчання II-ї категорії Глухівської ЗОШ I-III ступенів № 6 Абрамчук О.М. презентував колективний проект методичного об’єднання вчителів трудового навчання міста Глухова «Українська хата як національно-духовна та культурна спадщина нашого народу».

IMG 395bf0689bbcb3e869b6cf2da90e3e74 V

Учасники дизайн-студії під керівництвом викладача спецдисциплін ППК ГНПУ ім. О. Довженка Севрюкової В. Є. підготували і представили вчасникам семінару подіум «Подорож у світ головних уборів та аксесуарів».

На засідання круглого столу присутні вчителі поділилися проблемами та досвідом роботи за оновленою програмою на уроках трудового навчання.

Враховуючи специфіку роботи вчителів трудового навчання, особлива увага семінару була спрямована на удосконалення їхньої практичної підготовки. З цією метою було проведено 4 майстер-класи, а саме: «Інноваційні технології обробки деревини ручним способом» – кандидат педагогічних наук, старший викладач кафедри технологічної і професійної освіти ГНПУ ім. О. Довженка Дещенко О. М.; «Технологія виготовлення народної іграшки з шумовим ефектом» – вчитель трудового навчання КУ Сумської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 17, магістрант Клименко В. Є.; «Технологія виготовлення ростових квітів» – керівник гуртка при Глухівському Духовно-просвітницькому центрі, магістрантка Решетнікова С. В.; «Технологія виготовлення ниткової іграшки» – учитель трудового навчання КУ Сумської спеціалізованої школи І – ІІІ ступенів № 9 Завальна С.Є.