турбота 04.12.2017

В перший день зими, 01 грудня 2017 року (п’ятниця), в Глухівському національному педагогічному універистеті імені Олександра Довженка в корпусі № 5 (аудиторія № 510) відбулася презентація книги пані Олени Стрельник «Турбота як робота».

У відкритому дискусійному заході взяли участь студенти і студентки, викладачі і викладачки університету і коледжу, інші зацікавлені особи. Також варто зазначити, що до університету в цей день, спеціально на захід та з метою дослідження Глухова, завітав директор Фонду імені Г. Бьолля (м. Київ) пан Сергій Сумлєнний. Фонд традиційно приділяє велику увагу впровадженню в суспільні відносини інформації про гендерну культуру, відновлювальні енергетичні технології, розвиток громад.

Представлена монографія «Турбота як робота: материнство у фокусі соціології» ґендерної дослідниці, докторантки факультету соціології Київського національного університету імені Тараса Шевченка пані Олени Стрельник без сумніву є успішним продуктом, наслідком докладання цілеспрямованих індивідуальних та колективних зусиль наукового, експертного кіл.

Книжку адресовано не лише фахівцям із соціології сім’ї, демографії, соціяльної політики та ґендерних студій, а й усім, хто цікавиться темою материнства і ґендерною проблематикою. У монографії запропоновано авторську концепцію материнства як соціяльної практики. Пані Олена Стрельник не тільки показує варіятивність практик материнства в соціоісторичному вимірі, але й визначає зміни соціально-демографічних характеристик сучасного типу материнства; окреслює суперечності між цими змінами та політикою підтримки материнства в Україні; аналізує макроструктури материнських практик у сучасному українському суспільстві, представлені державною політикою, ринком праці та соціокультурними смислами материнства.

Після презентації, яка була доповнена цікавимо мультимедійними ілюстраціями соціально-демографічного характеру, присутні змогли придбати книгу «Турбота як робота», підписану авторкою. Пан Сергій Сумлєнний передав науковій бібліотеці університету, яку представляла заступниця директорки бібліотеки пані Антоніна Книш, підбірку літератури на гендерну тематику, яка безумовно слугуватиме поширенню гендерної культури, стане корисним інструментом дифузії діяльності Осередку гендерної освіти університету. Важливим заключним компонентом заходу стала вільна дискусія на актуальні соціально-гуманітарні теми.

Гості університету з радістю та щирою зацікавленістю відвідали після презентації Зал рідкісної книги бібліотеки Глухівського НПУ ім. О. Довженка. А пану Сергію Сумлєнному, як людині, що вільно володіє німецькою мовою, навіть вдалося розв’язати загадку старовинної книги (збірник Шиллера, німецьке видання початку ХХ століття). Тепер нерозбірливий почерк (дарча напис) встановлено: «Нагорода від добродійки. Дармштадт, 25 березня 1905 р.»

Захід організований спільно: Осередок гендерної освіти університету, Центр правових знань, дебатний клуб «Оратор і Я» Глухівського НПУ ім. О. Довженка. За підтримки і сприяння Фонду ім. Г. Бьолля.

Служба зв’язків з громадськістю