карате 2018

Активний вплив на формування та розвиток особистості у вищому навчальному закладі справляє не лише виконання навчального плану, а й вагомий комплекс виховного спрямування (позанавчальної роботи), особливістю якого з врахуванням змін в підходах до організації освітнього процесу стає інтерактивність і практика застосування навиків, вмінь, що поєднують в собі фізичну культуру і спорт та духовний розвиток.

Актуальними в складний час, коли ситуація в країні вимагає на загальному рівні концентрації фізичних і духовних зусиль нації як компоненту національно-патріотичного виховання, стають знання, навички та вміння зі сфери самооборони особистості, виховання готовності до захисту тих, що потрапили в складну життєву ситуацію, застосування критичного мислення, зорієнтованого на патріотизм і дотримання базових європейських цінностей на практиці.

Вже третій рік на ряду з численними клубами, секціями, студіями, що функціонують в структурі виховного підрозділу університету діє громадська ініціатива – карате-клуб «Якудза», ініціатором якої є студентське самоврядування університету. Серед заходів студентського об’єднання не лише регулярні заняття у формі тренувань, а й відкриті навчально-практичні семінари, участь у змаганнях тощо.

17 лютого 2018 року на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка відбувся семінар з карате-до (самооборона). У семінарі взяли участь студенти університету та інших навчальних закладів міста. Щоб потрапити на захід, потрібно було заздалегідь подати заявку на участь. В процесі семінару присутні під керівництвом засновника карате-клубу «Якудза» володаря 1-кю, КМС по карате, КМС по айкібудо студента 4-го курсу університету Андрія Петруні навчилися захищатися від нападів, правильно надавати допомогу іншим, правильно реагувати у критичних ситуаціях та виходити з них.

Під час урочистого закриття семінару всі учасники, які повністю виконали програму заходу, отримали сертифікати. Почесною грамотою відділу молоді та спорту Глухівської міської ради за вагомий особистий внесок у розвиток карате-до в м. Глухові був нагороджений студент університету Кирило Лученко.

Захід відбувся за підтримки адміністрації Глухівського НПУ ім. О. Довженка та відділу молоді та спорту Глухівської міської ради.