kaf tpo

З 26.02.2018 р. по 02.03.2018 р. у Глухівському НПУ ім. О. Довженка на факультеті технологічної та професійної освіти проходив тиждень кафедри технологічної та професійної освіти. Було складено план заходів, до проведення яких долучилися не лише студенти та викладачі кафедри, а й запрошені фахівці в певній галузі.

У понеділок 26 лютого відбулася екскурсія зі студентами ІІ курсу факультету технологічної та професійної освіти до історичного національного заповіднику «Глухів», організатором якої став асистент кафедри Галай В.М. Під час екскурсії студенти оглянули керамічні вироби, знаряддя праці, одяг, зразки будівельних матеріалів, знайдених поблизу м. Глухова. Екскурсантів провели по залах: стародавньої історії, древньоруської епохи, пізнього середньовіччя (коли Глухів мав статус Гетьманської столиці). Студенти також відвідати дві діючі виставки: дзвоників від Ірини Колтакової, де були представлені 170 різних дзвонів, та персональну виставку колишнього випускника факультету – майстра Євгена Кулика.

Цього ж дня народний майстер України, старший викладач кафедри Білевич І.В. продемонстрував майстер-клас «Виготовлення народної іграшки».

1  2

27 лютого був проведений І етап І туру студентської олімпіади зі спеціальності «Трудове навчання та технології», в якій взяли участь 17 студентів 22-Т та 41-Т груп. Олімпіада передбачала виконання студентами таких завдань: 1) тестування із дисциплін фахової підготовки; 2) представлення плану-конспекту уроку трудового навчання та проведення його фрагменту.

3  4

У процесі виконання завдань учасники показали достатній рівень володіння фактичним матеріалом, проявили себе як творчі особистості, здатні на високому науково-методичному рівні проводити уроки трудового навчання, використовуючи різноманітні форми, методи, засоби і прийоми керівництва навчально-пізнавальною діяльністю учнів.

За результатами проведення олімпіади було визначено призерів та переможців серед технічних та обслуговуючих видів праці. Призові місця розподілилися наступним чином:
технічні види праці: перше місце посів Ігуменов Андрій, друге – Карпенко Сергій, третє – Базюк Руслан;
обслуговуючі види праці: перше місце виборола Вітюк Наталія, друге– Кухта Наталія, третє – Магоня Едуард.

Організатори олімпіади : голова журі – завідувач кафедри, доктор пед. наук, професор Курок В.П. , члени журі – к.пед.наук, доц. Воїтелева Г.О., к.пед. наук, доц . Хоруженко Т.А. вітають переможців та бажають усім учасникам творчої наснаги та подальших навчально-методичних звершень і здобутків!

28 лютого в межах тижня кафедри технологічної і професійної освіти відбувся брейн-ринг – інтелектуальне змагання студентів спеціальності 014.10 Середня освіта (Трудове навчання та технології). У ньому брали участь 3 команди – команда ІІ курсу «Трудовики», команда ІІІ курсу «Білевич і Ко» та команда IV курсу «Ratio». На початку заходу завідувач кафедри технологічної і професійної освіти, доктор пед. наук, проф. В. П. Курок привітала учасників змагання, побажала їм успіху та натхнення, висловила вдячність за активну участь у житті факультету.

5

Брейн-ринг пройшов у веселій, дружній атмосфері. Гравці продемонстрували свою ерудицію, уміння логічно мислити, швидкість реакції та високий командний дух. Команди йшли до перемоги із щільним рахунком. Проте абсолютним переможцем стала команда IV курсу «Ratio», яка за результатами двох турів отримала максимальну кількість балів. Переможці змагань отримали призи від кафедри, учасники заходу також були нагороджені заохочувальними призами.

01.03.2018 відбулося секційне засідання щорічної звітної науково-практичної конференції викладачів, докторантів та аспірантів «Підготовка педагогічного працівника до роботи в новій українській школі» (секція Технологічної і професійної освіти), що стало логічним продовженням тижня кафедри технологічної і професійної освіти. Керівник секції: д. пед. н., професор Курок В. П. Упродовж роботи секції науково-педагогічний колектив кафедри представив результати своєї наукової діяльності за рік, було заслухано та обговорено 13 доповідей викладачів, а також доповіді докторантів, здобувачів та аспірантів кафедри.

7  8

Доповіді супроводжувались презентаціями. Більшість доповідей учасників конференції мали практичну спрямованість, що викликало цікаві дискусії.
02 березня майстриня Сафонова О. М. продемонструвала майстер-клас з виготовлення штучних квітів із фоамірану, цікавість до якого виявили студенти денної та заочної форм навчання, викладачі та вчителі міста.

9  10

11  12

О. М. Сафонова детально схарактеризувала фоаміран як матеріал, розкрила його властивості та пояснила сферу його застосування. Потім учасники майстер-класу під її чіткім керівництвом виготовляли квіти. Всі придбали новий досвід з виготовлення штучних квітів та залишились задоволеними.
На завершальному етапі тижня кафедри технологічної та професійної освіти було проведення засідання круглого столу, де відбулося підведення підсумків тижня кафедри. Завідувач кафедри наголосила, що всі викладачі взяли активну участь у запланованих заходах, продемонстрували свою педагогічну майстерність на майстер-класах, неабиякі організаторські здібності в навчально-наукових заходах, які були проведені на високому професійному рівні. Заходи до тижня кафедри були цікавими, пізнавальними та тісно пов'язаними з профілем її діяльності.
Цей тиждень був надзвичайно насиченим і продуктивним. Студенти та викладачі кафедри вкотре порадували всіх своїм творчим потенціалом, креативністю, здатністю імпровізувати, а також неординарним мисленням та вмінням створити незабутнє яскраве свято.