обговорення концепції 02.04

2 квітня на базі Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка – найстарішого навчального закладу України з підготовки педагогічних кадрів – відбулося засідання круглого столу з питань обговорення проекту Концепції розвитку педагогічної освіти, у роботі якого взяли участь учена рада університету, студенти, співробітники вишу, представники директорату вищої освіти дорослих Міністерств освіти і науки України, представники районних, міських департаментів освіти, закладів вищої, професійної, загальної середньої, позашкільної, дошкільної освіти Сумщини.

Ректор університету доктор історичних наук, професор О. І. Курок привітав учасників громадського обговорення й представив високоповажних гостей – начальника  відділу педагогічної та післядипломної освіти Департаменту вищої освіти МОН України І. А. Балубу, директора Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації В. П. Гробову. «Розробка Концепції, безперечно, є актуальною, своєчасною і доцільною, оскільки система педагогічної освіти вимагає модернізації та реформування, що надасть їй змогу інтегрувати до світового освітнього простору», – наголосив Олександр Іванович та запросив учасників до активного обговорення.

З управлінським документом учасників круглого столу ознайомив І. А. Балуба. Представник МОН розповів про історію розроблення проекту Концепції, умови реалізації та очікувані результати. «Зростає усвідомлення необхідності відійти від вузькоспеціалізованої освіти та подолати її побічні наслідки, незадовільну міжпрофесійну комунікацію, недостатній розвиток інтеграційних процесів у суміжних галузях науки», – зазначив Ігор Анатолійович. У виступі начальника  відділу педагогічної та післядипломної освіти Департаменту вищої освіти МОН України йшлося й про необхідність створення сучасної моделі педагогічної професії, причини модернізації й оновлення системи педагогічної освіти, визначення перспективних напрямів підвищення кваліфікації педагогів тощо.

І. А. Балуба звернув увагу присутніх на те, що зустрічі з освітянською спільнотою проводяться у всіх областях України, за підсумками таких заходів буде узагальнено бачення учасників обговорення й сформульовано пропозиції, що будуть передані до Міністерства освіти і науки України.

Після виступу фахівця МОН відбулося обговорення проекту Концепції. Запитання та пропозиції висловили доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри соціальної педагогіки і практичної психології Л. І. Міщик, доктор педагогічних наук, кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри теорії і методики викладання природничих дисциплін С. Д. Рудишин, доктор педагогічних наук, професор, завідувач  кафедри технологічної і професійної освіти В. П. Курок, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри педагогіки та психології Л. Я. Бірюк, доктор сільськогосподарських наук, кандидат біологічних наук, професор, завідувач кафедри біології та основ сільського господарства Л. М. Горшкова, декан факультету дошкільної освіти, кандидат педагогічних наук І. Д. Куліш,  директор ВКНЗ СОР «Лебединське педагогічне училище імені А.С. Макаренка» Л. Б. Білокобильська, начальник відділу освіти, культури, молоді та спорту Верхньосироватської сільської ради Сумського району Р. В. Павленко, доктор педагогічних наук, професор, завідувач кафедри української мови Сумського державного педагогічного університету ім. А. С. Макаренка О. М. Семеног.

До обговорення  долучився й Департамент освіти та науки Сумської обласної державної адміністрації на чолі з його директором В. П. Гробовою.

Учасники круглого столу однодумно з розробниками управлінського документа висловили розуміння націленості Концепції на переосмислення, переформатування і змісту, і процесу освіти в контексті орієнтованості на осучаснення національної освіти.