УАДО

ІІ Міжнародна наукова конференція Української асоціації дослідників освіти» (УАДО) «Імплементація європейських стандартів в українські освітні дослідження» відбулась на базі та за організаційної підтримки Національної академії педагогічних наук України в Києві 15 червня 2018 року. Захід у рамках проекту УАДО «Європейські індикатори якості освітніх досліджень для розширення можливостей освітян в Україні» (№ 587032-EPP-1-2017-1-UA-EPPJMO-SUPPA) та співфінансується Програмою Erasmus+ Європейського Союзу.

Активну участь у конференції взяли представники Глухівського НПУ ім. О. Довженка: 1) Барсуковська Галина, старший викладач – тема доповіді «Використання європейського досвіду екологічної освіти у процесі фізкультурно-оздоровчої роботи з дошкільниками»; 2) Скоробагата Оксана, кандидат педагогічних наук, старший викладач – тема доповіді «Місце проектного підходу в організації практики майбутніх учителів англійської мови»; 3) Кадикова Наталія, старший викладач – співавтор доповіді «Місце проектного підходу в організації практики майбутніх учителів англійської мови»; 4) Тітаренко Світлана, кандидат педагогічних наук, доцент – тема доповіді «Важливість створення етичного кодексу викладача вищої освіти»; 5) Бутова Віра – lecturer, «Preventing Academic Plagiarism Of Pedagogical Universities Students»; 6) Любивий Володимир, помічник ректора – тема доповіді «Гендер і комунікативна компетентність: ціннісна орієнтація освітнього процесу».

Цікавою та корисною стала дискусія в форматі секційної роботи під час пленарного засідання конференції, на якому обговорювались сучасні освітні виклики та способи реагування на них з боку відповідальних інститутів громадськості та влади. Зокрема, дискусійна група 1, до складу якої входив і помічник ректора Володимир Любивий, працювала під загальною темою «Потенціал освітніх досліджень для розвитку освіти в Україні». Модерували роботу професор Володимир Бахрушин (Запорізький національний університет) та професор Олена Локшина (Національна академія педагогічних наук України). В актуальній фазі нині перебуває питання фінансування вищої освіти, оскільки стрижневою залишається проблема збереження освітніх традицій та збалансованого регіонального представництва ЗВО, що є важливим фактором якості підготовки професіоналів, педагогічних кадрів для сільської території зокрема. Ведеться активний пошук універсальної формули розподілу державного бюджету як гарантії досягнення балансу в цій сфері функціонування вищої освіти, в чому переконались учасники наукового форуму.

Для довідки: Українська асоціація дослідників освіти (УАДО www.uera.org.ua) – це недержавна науково-дослідна асоціація, заснована у 2015 році на базі Дрогобицького державного педагогічним університету імені Івана Франка, яка сьогодні об’єднує близько 170 науковців з понад 30 університетів України та зарубіжжя. УАДО є членом Європейської асоціації дослідників освіти з осередком у Берліні (EERA), яка, своєю чергою, входить до Всесвітньої асоціації дослідників освіти (WERA). Президент асоціації – Світлана Щудло, доктор соціологічних наук, професор. Метою УАДО є сприяння обміну інформацією між випускниками закордонних освітніх програм для підвищення дослідницької компетентності у галузі освіти.

Служба зв’язків з громадськістю