main

У період з 15 по 19 жовтня 2018 року викладачі нашого університету к.п.н., ст. викладач Марєєва Т.В. (кафедра дошкільної педагогіки і психології) та к.п.н., ст. викладач Ігнатенко О.В. (кафедра теорії та методики початкової освіти) у рамках програми академічної мобільності викладачів Erasmus+ відвідали з робочим візитом Університет Афйон Коджатепе (Турецька Республіка).

Основною метою візиту був обмін досвідом та технологіями професійної підготовки майбутніх фахівців дошкільної та початкової освіти.

Зокрема Марєєва Т.В. ознайомила турецьких студентів із системою дошкільної освіти в Україні та репрезентувала лекції, присвячені проблемі педагогічної майстерності та професійного іміджу педагога освітньої установи.

Ігнатенко О.В. мав змогу відвідати низку лабораторій, що працюють на території університету (електроніки, робототехніки, матеріалознавства, комп’ютерів) та ознайомитися з особливостями організації навчання студентів інженерного факультету.

Крім того, українські викладачі мали змогу поспостерігати за проведенням практичних занять з англійської мови із майбутніми вчителями початкових класів.

Ще одним важливим елементом відрядження було відвідання однієї з загальноосвітніх шкіл міста Афйон. Організатори програми стажування попіклувалися про те, щоб українські колеги змогли побачити матеріальне оснащення закладу, дидактичні матеріали та наочні посібники, що застосовуються в освітньому процесі, а також побути присутніми на заняттях у дітей дошкільного віку та учнів початкової школи.

Програма стажування і викладання була досить насиченою. Окрім безпосередньої участі у навчальному процесі Університету Афйон Коджатепе, наші викладачі відвідали університетську бібліотеку, поспілкувалися з турецькими колегами щодо специфіки побудови навчальних планів та програм дисциплін підготовки педагогів, домовилися про можливість проведення спільних дослідницьких проектів та наукових конференцій.

У кінці робочого візиту українські викладачі отримали сертифікати, що підтверджують їхню участь у програмах Teaching mobility (Марєєва Т.В.) та Training mobility (Ігнатенко О.В.).

Висловлюємо щиру подяку викладачам та співробітникам Університету Афйон Коджатепе за теплий і доброзичливий прийом, організацію екскурсій до підрозділів університету та навчальних закладів, до культурних та релігійних пам’яток міста й очікуємо на візит турецьких колег.