yatsik2018

Як відомо, мова відіграє важливу роль у житті суспільства. Вона фіксує та відображає культуру кожного народу, забезпечує обмін інформацією, є засобом спілкування, пізнання навколишнього світу, етнічного самоусвідомлення, виступає чинником державотворення.

У зв’язку з цим особливе значення мають заходи, спрямовані на зміцнення авторитету рідної мови. Одним із них є Міжнародний конкурс з української мови імені Петра Яцика, який цього року приймає Сумщина.

Так, 9 листопада в Сумському обласному академічному театрі драми та музичної комедії імені М. С. Щепкіна відбулися урочистості з нагоди відкриття 19-го мовного марафону. У них узяли участь заступник міністра освіти Р. В. Греба, перший заступник голови Сумської обласної ради А. Я. Річкаль, директор Департаменту освіти і науки Сумської обласної державної адміністрації В. П. Гробова, а також меценати, представники благодійних фондів, письменники, громадські діячі.

Під час заходу було зазначено, що учні та студенти Сумщини завжди показували високі знання з української мови й ставали призерами, переможцями мовного конкурсу. Важливу роль у їхній підготовці відіграють освітяни, серед яких, як відзначив директор Інституту української мови НАН України П. Ю. Гриценко, одне з провідних місць займають філологи Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка.

І от 13 листопада на факультеті філології та історії нашого університету стартував І етап ХІХ Міжнародного конкурсу з української мови імені Петра Яцика. Знавці й шанувальники мови мали змогу якнайповніше продемонструвати свої здібності, виконуючи конкурсні завдання.

За результатами перевірки робіт, найкращі результати показали:

- серед гуманітарних спеціальностей: Качур Наталія Михайлівна, Чайка Катерина Ігорівна, Гаврильчук Анна Володимирівна – студентки факультету філології та історії;
- серед студентів інших напрямів підготовки: Багута Катерина Ігорівна (факультет природничої та фізико-математичної освіти), Бикадорова Катерина Юріївна (факультет початкової освіти), Скрипченко Ольга Іванівна (факультет дошкільної освіти).

Переможці візьмуть участь у ІІ етапі конкурсу. Віримо, що вони гідно представлять наш навчальний заклад на обласному та всеукраїнському рівнях.

Служба зв’язків з громадськістю