vit kuzn GP

У річці людського буття сплетені воєдино минуле, теперішнє й майбутнє. Людина мчить крізь своє життя без можливості спинитися, замислитись, усвідомити суть і напрямок свого руху. Розминається з іншими людьми і з самим собою. Життя як марафон, утім іноді так хочеться сказати: «Хвилино, спинись!» і в невблаганному плині часу «над берегами вічної ріки» збагнути  Людину в усіх її іпостасях.

«Мигтить життя в калейдоскопах Вічності» – і от 21 грудня свій ювілейний, п’ятдесятий День народження відзначає чарівна жінка і талановитий науковець – перший проректор Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка КУЗНЕЦОВА ГАЛИНА ПЕТРІВНА.

Вельмишановна Галино Петрівно! Прийміть щиросердні вітання з нагоди ювілею. Ця дата – показник виваженої зрілості, мудрості, досвіду, що проектує на екран майбутнього нові обрії та перспективи.

Ви маєте беззаперечне право пишатися своїм ужинком на педагогічній та науковій нивах, оскільки майже 30 років займаєтеся улюбленою справою – навчанням і вихованням молоді, впроваджуючи свої науково-методичні ідеї в практику роботи вчителів і викладачів вишів.

Звернімося до фрагментів минулого нашої ювілярки, адже в них емоційна палітра, відчуття дихання часу, що проходить крізь її душу. Галина Петрівна отримала щасливе учнівство в сільській Андріяшівській школі, що на Роменщині. Змалку мріяла стати вчителем. Обравши педагогічну стежину, стала студенткою Глухівського державного педагогічного інституту ім. С. М. Сергєєва-Ценського, і відтоді доля нерозривно поєднала її з нашим славетним навчальним закладом. Майже 10 років пропрацювавши вчителем у сільській школі, за покликом серця знову повернулася до Глухівського інституту. У стінах альма матер у співпраці з керівництвом і колективом відбувалося подальше становлення Галини Петрівни. Почалася нелегка наполеглива педагогічна діяльність, яка й дотепер приносить їй задоволення від самореалізації, дає плідні результати й підносить до вершин зростання і досконалості.

Знаменну віху у своєму житті Галина Петрівна зустрічає з чималими творчими здобутками. У її науковому доробку понад 50 наукових праць, вона є автором монографій, навчальних, навчально-методичних посібників, програм. Її наукові розвідки з української мови, лінгводидактики, педагогіки  позначені ґрунтовним пошуком, актуальністю, фундаментальністю, сучасним методологічним рівнем, оригінальним потрактуванням проблем, а тому заслужено визнані в науковій царині. Свої досвід, знання і педагогічну майстерність вона спрямовує на підготовку висококваліфікованого вчителя. Під керівництвом Галини Петрівни успішно захищаються аспіранти, магістранти, учні – члени Малої академії наук. Її лекції та практичні заняття з культури наукової мови, академічної риторики, стилістики української мови традиційно цікаві, актуальні, практично спрямовані, є зразком віртуозного володіння українською мовою.

Нині Галина Петрівна Кузнецова обіймає посаду першого проректора Глухівського національного педагогічного університету імені Олександра Довженка. Визначальні координати професіоналізму нашого першого проректора в нелегкій управлінській діяльності  – це вимогливість до себе й колег, відповідальність за доручену справу, поміркованість, діловий хист, далекоглядність та передбачливість керівника. Професійна майстерність, уміння створити унікальний творчий клімат співпраці, діяти, якщо треба, всупереч обставинам, зовнішнім імперативам, ідеологіям – складові її авторитету серед колег та студентів. Любов до свого педагогічного закладу виявляється в  піклуванні Галини Петрівни про високоякісну підготовку Вчителя, турботі про становлення нашого університету відповідно до кращих зразків вітчизняної вищої педагогічної школи України. Почуття патріотизму за свій навчальний заклад, за Батьківщину, властиве їй,  допомагає у співпраці з колективом творити нову Україну – освічену, професійну, європейську.

Галина Петрівна – жінка, яка мудро усвідомлює неповторність індивідуального зв’язку зі світом, самоцінність особистого життя. Неспростовною цінністю для неї є сім’я – чоловік, син, мама, з якими в неї спільні радощі, спільне долання проблем. Нехай на роздоріжжях Вашого життя, дорога Галино Петрівно, тріумфує неприборкана стихія людських почуттів, створюючи цілісну симфонію осягнення світу і себе в ньому. Нехай одвічні істини дозволять Вам дистанціюватися від життєвої конкретики і потрапити в царину одвічних гармоній крізь «тугу дисонансів». Нехай нові координати часу, плин якого невблаганний і природній водночас, будуть позначені  сакральними митями людських почуттів – любов’ю, милосердям, щастям бачити своє продовження в онуках.

Людино мудрості, Людино, що робить свою справу, яскрава Особистосте, чарівна Жінко!  Зичимо Вам міцного здоров’я та щасливого довголіття! Бажаємо, щоб новий етап Вашого життя був щедрим на радість, хай здійсняться найсокровенніші мрії! Хай ще потужніше б’ють джерела Вашого педагогічного таланту та натхнення! Хай Боже благословення завжди буде з Вами та дарує непохитні Віру, Надію, Любов!

З повагою адміністрація та профспілковий

комітет Глухівського НПУ ім. О. Довженка