ПОЛОЖЕННЯ про дотримання принципів академічної доброчесності в Глухівському національному педагогічному університеті імені Олександра Довженка

Забезпечення якості освіти. Заходи з академічної доброчесності

Семінар "Академічна доброчесність"

Рекомендації для закладів вищої освіти щодо розробки та впровадження університетської системи забезпечення академічної доброчесності

ОСНОВИ АКАДЕМІЧНОГО ПИСЬМА Методичні рекомендації та програма курсу

Методичні рекомендації для закладів вищої освіти з підтримки принципів академічної доброчесності


9 лютого 2022 року відбулося чергове засідання комісії з питань етики та академічної доброчесності, на якому розглянуто питання про стан дотримання норм академічної доброчесності в університеті. Під час обговорення було подано пропозиції щодо:

  • вдосконалення механізмів консультування учасників університетської спільноти з питань академічної доброчесності;
  • проведення інформаційних кампаній із популяризації принципів професійної етики та академічної доброчесності
  • визначення спеціальних програмних засобів для проведення експертизи з метою виявлення текстових збігів та їх аналізу;
  • розроблення графіків перевірок наукових текстів на плагіат та текстові збіги.


Дотримання принципів академічної доброчесності сприяє підвищенню рівня відповідальності учасників освітнього процесу, створює довіру до результатів навчання і наукової діяльності. Не рідше ніж раз на три місяці відбувається засідання комісії з питань етики та академічної доброчесності. Друге зібрання у 2021 році відбулося 18.06.2021. Було розглянуто питання популяризації академічної доброчесності та запобігання плагіату в університеті; обговорено результати перевірки кваліфікаційних робіт на плагіат.


Продовження співпраці зі Strike Plagiarism

24.05.2021 відбулася зустріч адміністрації університету, адміністратора антиплагіат системи Strike Plagiarism, гарантів освітніх наукових програм підготовки доктора філософії Теорія і методика вищої освіти, Теорія і методика професійної освіти Курок В.П. та Ковальчука В.І. з виконавчим директором Strike Plagiarism Алі Тахмазовим та менеджером з бізнес розвитку по Україні Наталією Ганець. Керівництво Strike Plagiarism провело презентацію нових функціональних можливостей антиплагіат системи. Було обговорено умови укладення нового контракту та досягнена домовленість про продовження співпраці в області забезпечення дотримання принципів академічної доброчесності. Означеною програмою здійснюватиметься моніторинг якості наукових розробок здобувачів вищої освіти ОС «Бакалавр», «Магістр», «Доктор філософії», за розширеними функціоналами програми, про які розповів Алі Тахмазов, продовжуватиметься робота в Глухівському НПУ ім. О.Довженка щодо формування освітнього середовища.


30 березня 2021 року бібліотекою Глухівського НПУ ім. О.Довженка для здобувачів вищої освіти та науково-педагогічних працівників було проведено консультативний вебінар "Академічна доброчесність" з питань дотримання принципів академічної доброчесності. На вебінарі було розглянуто нормативно-правову базу України, що стосується авторського права та академічної доброчесності, здійснено характеристику критеріїв та вимог технічної перевірки бакалаврських та магістерських робіт щодо виявлення текстових запозичень, розглянуто звіти подібності з програми StrikePlagiarism, обговорено проблемні питання, поставлені учасниками семінару.

30.03.21


Лекція 

Коли хороші студенти ухвалюють хибні рішення: чому студенти обманюють?
Lector: Dr. David Rettinger, Ph.D. - професор психологічних наук і директор академічних програм доброчесності в Університеті Мері Вашингтон (УМВ). Почесний президент Міжнародного центру академічної доброчесності, організації, заснованої для боротьби з шахрайством, плагіатом та академічною нечесністю у вищій освіті.
Автор : joomla блоги